Карлсон, який мешкає на даху (Karlsson på taket)

Режисер: Вібеке Ідсьо
Сценарій: За твором Астрид Ліндгрен
Українською ролі озвучили актори: Ані Лорак (Малий), Олег Скрипка (Карлсон), Наталя Сумська (Мама), Тамара Яценко (Фрекен Бок)
Кінопрокатник в Україні:
Виробництво студії: Норвегія/Швеція
Рейтинг (в США): PG
Прем'єра в Україні: 10.03.2006

Історія розвивається в Стокгольмі, де Малий, вихований семирічний хлопчик, бажає щоб на день народження йому подарували собаку. Брат з сестрою вже дорослі і гратися з ним не хочуть. А Малий мріє про справжнього друга. Несподівано, в його вікно залітає найкращий авіатор Карлсон, який до того ж має будиночок на даху. З появою цього чудернацького чоловяги з пропелером самотності Малого приходить кінець. Карлсон вчить його гуляти по дахам, ловить злодюжок, не забуваючи при цьому поїдати все смачне навкруги. А Малий знаходить в ньому справжнього друга, заради якого він робить все.

Рецензія

От мабуть ще тільки якесь дуже велике ледащо не натерло собі кривавої мозолі на язиці чи пальцях по нещодавно внесеному законопроекту щодо квотування перекладів українською мовою... І несучасна та українська, і крива, і кострубата, і взагалі недолуга. І не зрозуміє її ніхто, та й взагалі її треба вже поховати та й забути. Дякувати богу, поки одні сперечаються - інші роблять. Своїм коштом та зусиллями. Першою ластівкою, і це очікувано, став дитячий мультфільм - "Карлсон". Дуже смілива спроба, враховуючи, що радянського російськомовного Карлсона з голосом Ліванова не знають хіба що розумово неповноцінні. Щоправда відеоряд, а відтак і сюжет нічого спільного з Україною не має - мультфільм шведський, українське лише дублювання. На голоси головних ролей взяли, як то водиться у всьому цивілізованному світові, одних з самих знаменитих українців - Ані Лорак та Олега Скрипку, на інші - акторок Наталю Сумську, Тамару Яценко та інших...

Що стосується сюжету, то він мене геть не здивував - шведам, здається, все ж таки видніше, як розуміти Ліндгрен, тому, на відміну від веселого радянського Карлсона шведський - таки ж велике брехло та й взагалі - втілення багатьох дитячих поганих сторін, і на цьому, як і в книжці, зроблено більший акцент, аніж на розвеселянні сумуючого Малюка.

А от дублювання, а точніше - деякі з тих, хто був у ньому зайнятий, таки трохи здивували... Звісно є мінуси - наприклад Скрипка. У Олега давня проблема, яка полягає в його невмінні грати хоч якісь відтінки - він завжди одноманітний, він завжди Скрипка. Брати його на роль було геть недоречно - набагато краще підійшов би, наприклад, Богдан Бенюк. Скоріше за все тут робилася ставка на гучне ім"я. Також дещо неприємно різонуло затиснення свого голосу Яценко - було враження, що вона боїться пошкодити мікрофон надто гучною нотою. Але вже Сумська була в ролі матері дуже непогана, всі інші "треті ролі" - теж. А остаточно мені перекрила усі маленькі (справді все перераховане - досить незначні мінуси) недоліки Ані Лорак. Її Малюк - не просто бездоганний. Я не боюся цього порівняння, але їй можна робити другу кар"єру в дублюванні дітей - це наша українська Рум"янцева, без усяких перебільшень. Їй - 5 з плюсом за роботу. Буду чекати, де вона ще захоче взяти участь.

Підбиваючи підсумок - перший млинець вийшов не ідеально, але і не погано. Він показав, що у нас в країні є таланти, про які мі могли і не здогадуватись. Заповнена зала (хоча і менш заповнена, аніж на "Бумері-2", що йшов у сусідній залі) показала, що споживач вітчизняного продукту існує, і геть не у вигляді "десятка оголтелых националистов", як багато хто намагається стверджувати - було багато дітей, дорослих, та навіть підлітків. Власне мені було дуже приємно. Буду з нетерпінням чекати наступного продукту цієї студії - 3D-анимаційної стрічки "Теркель і халепа" (Terkel in trouble), у якій будуть задіяні мої улюблені "Мандри" та MAD HEADS. Так тримати, браття :)

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Ваш коментар:Карлсон, який мешка... ...

Наберіть свій коментар нижче

(обов'язкове поле)

(обов'язкове поле)

Ваш email не буде опубліковано на сайті, він буде відомий лише адміністратору блога
Іменинники
1 грудня
logo
logo

Вуді Аллен (86)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru