Кейт Гадсон (Kate Hudson)

Кейт Гадсон - американська кіноакторка, яка, попри те, що є дочкою знаменитих батьків, здобула славу виключно завдяки власному таланту. Вона стала відомою з 2001 року, після отримання номінацій на Оскар та Золотий глобус за виконання другорядної роліу фільмі "Майже знамениті" (Almost Famous) Кемерона Кроу.

З того часу ім'я Кейт не зходить зі шпальт газет та журналів, вона знімається мінімум в одній кінокартині на рік, збільшуючи оберти - у 2008 році на екрани виходить два кінофільми, а до 2009 заплановано завершити зйомки ще трьох.

Кейт Ґеррі Гадсон (Kate Garry Hudson) народилася 19 квітня 1979 року у Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія) в акторській сім'ї. Її мати - володарка премії Оскар Ґолді Гоун, а батько - комедійний актор і музикант Білл Гадсон. Невдовзі після народження дівчинки її батьки розлучилися і мати залишилася сама з двома малими дітьми - Кейт ще не було й двох років, а її старшому братикові Оліверу тільки виповнилося чотири. З того часу діти не бачили свого біологічного батька, а через кілька років батька їм замінив Курт Расселл, якого вдячні діти й дотепер називають татком. Втім Голді, яка обпеклася на двох невдалих шлюбах, за Курта так і не вийшла, попри їх стосунки довжиною вже в чверть століття, та ще одну, спільну дитину.

Кейт разом з матір'ю і братом спершу мешкали в Колорадо, а згодом повернулися у Лос-Анджелес, де діти відвідували місцеву школу. В їхньому домі постійно було багато дітей: окрім рідного брата у Кейт ще є зведений брат Бостон - син Курта від першої дружини, а згодом на світ зявився і Ваєтт - спільний син Ґолді і Курта. Здавалося б у таких зіркових батьків діти мали бути розбещеними, але з Ґолді і Куртом цей номер не проходив - вони чудово знали до чого може призвести потурання дитячим витребенькам, тому діти все мали чимось заслужити. Таким чином єдиній дівчинці серед цих хлопчаків доводилося бути по-хлопчачому впевненою і жорсткою та вміти відстоювати свої інтереси.

З раннього дитинства Кейт постійно брала участь у різноманітних шоу, де вона співала й танцювала. Це у неї виходило чудово, адже ще з трирічного віку мати записала Кейт у танцювальний гурток, який дівчинці настільки сподобався, що вона не хотіла його залишати навіть коли підросла. У 10-річному віці Кейт вперше потрапила на справжнє прослуховування, коли прийшла з матір'ю на проби в один із телевізійних сіткомів. Того разу Кейт успішно пройшла прослуховування, але Ґолді настояла на тому, щоб роль її доньки виключили і не зізнавалася дівчинці про це ще цілий рік, оскільки дівчинка ще не закінчила школу і до того ж абсолютно не мала акторського досвіду. Натомість, врахувавши її хист і здібності, мати вирішила записати Кейт до театрального класу, де дівчинка мала вивчитися справжньому акторському мистецтву, а в 1995 році Ґолді наполягла ще й на тому, щоб Кейт взяла участь у фестивалі "Williamstown Theatre Festival", який мав стати для неї джерелом надзвичайного досвіду в улюбленій справі.

У 1997 році Кейт закінчила середню школу Санта-Моніки і вступила до Нью-Йоркського університету, але дівчина вже тоді свідомо і остаточно обрала свою долю, тому через деякий час вона віддала всі сили акторському мистецтву і вступила до театральної школи NYU's Tisch School of Drama, а університет припинила відвідувати, хоч як батьки її не переконували у потребі мати найкращу освіту.

Ще до вступу у драматичну школу Кейт отримала хоч і зовсім невеличку, але свою першу справжню екранну роль - як це заведено в Голлівуді, це був один з епізодів серіалу "Прекрасна п'ятірка" (Party of Five). За першим серіалом потягнувся інший - поліцейська драма "Вулиці EZ" (EZ Streets). Коли ж Курт запропонував Кейт взяти участь у одному із його фільмів, донька відмовилася, оскільки не хотіла щоб її професійно назавжди пов'язали з іменем Курта Рассела і спримайли її лише як його родичку. Натомість Кейт знайшла для себе іншу роботу - стала моделлю для бренду "Tommy Hilfiger", але робота моделі видалася надто одноманітною, тож Кейт покинула її і продовжила свої спроби пробитися у велике кіно.

В 1998 році Кейт зіграла кілька невеликих ролей у фільмах "Річка Рікошет" (Ricochet River) і "Пустельний смуток" (Desert Blue), а 1999 року їй пощастило потрапити до акторського ансамблю драми "200 цигарок" (200 Cigarettes), де вона з'явилася поруч з вже відомими на той час обличчями - Беном Аффлеком, Кортні Лав і Крістіною Річчі. Не зважаючи на те, що фільм не здобув широкої популярності, він став прикрасою творчих здобутків Кейт, які на той час були ще надто скромними.

Мілленіум Кейт почала зустрічати на знімальному майданчику фільму "Майже знамениті" (Almost Famous), продовжила в триллері "Плітка" (Gossip), комедії "Про Адама" (About Adam) і навіть драмі Роберта Олтмана "Доктор Т і його жiнки" (Dr T and the Women) - одним словом шукала себе. Вийшло лише з першою - стрічка Кемерона Кроу принесла Кейтн не лише увагу глядачів та критиків, а й номінацію на Оскар та премію  "Золотий глобус". Цікаво, що спершу Кейт проходила проби на роль Аніти, але  Гадсон сама переконала режисера віддати їй одну із головних ролей - рок-фанатки Пеннi Лейн, яка і принесла їй успіх.

Кемерон справді дав чудовий шанс Кейт і вона ним вміло скористалася. Разом з новим тисячоліттям у неї розпочалось в прямому значенні нове життя - адже, окрім професійного прориву, 2000-й рік став для Кейт переломним і в особистому плані. Саме цього року вона познайомилася зі співаком Крісом Робінсоном - солістом гурту "Black Crowes". Молодята недовго роздумуючи побралися напередодні нового року в одній із церков Ерлінґтону, що у штаті Колорадо.

Тим часом Кейт старанно шукала більш цікаві і багатообіцяючі ролі, але коли їй запропонували роль подружки "Людини-павука" вона відмовилася від роботи в коміксі і вирішила спробувати себе в історичному жанрі - екранізації режисером Шекгаром Капуром роману "Чотири пера" (The Four Feathers) А. Е. В. Мейсона, де Кейт зіграла роль нареченої офiцера Гаррi Фавершема у виконанні Хіта Леджера. Час показав, що з точки зору прибутків та слави Кейт абсолютно програла у виборі.

Після такої невдачі з історичною тематикою Кейт вирішила спробувати щось зовсім нове і знялася у молодіжній комедії "Як позбутися хлопця за 10 днів" (How to Lose a Guy in 10 Days). Її партнером став Мет'ю МакКонахі. Фільм для дівчат-підлітків вийшов достатньо гламурним, аби зiбрати в американському прокатi понад 100 млн. доларiв. Сама ж виконавиця головної ролі була номiнована на премiю "MTV Movie Award" - популярність і слава знов наздогнали Кейт.

2003 року Кейт подарувала своїм шанувальникам, яких за кілька років назбиралося вже чимало, ще кілька фільмів - романтичну комедію "Алекс і Емма" (Alex & Emma) та iронiчну драму "Розлучення" (Le Divorce). В першому вона зображувала стенографістку письменника, якого грав Люк Вілсон, в другому Кейт зіграла молодшу сестру-розбишаку Наомі Вотс. Ці фільми отримали неоднозначні критичнi вiдгуки, але такі "солодкі цукерочки" молоді подобалися, тож Кейт стала для багатьох дівчат кумиром - успішною і веселою дівчиною в стилі Cosmopolitan.

У вільний час поміж мандрами світом в промотурах, від яких Кейт не відмовлялась навіть коли була вагітною, Кейт встигла зіграти головну роль в романтичній комедії "Модна матуся" (Raising Helen), яка вийшла в прокат 2004 року. В ній Кейт зіграла молоду дівчину, якій після смерті сестри на голову звалилося троє неповнолітніх дітей різного віку. Потренувавшись таким чином в екранній ролі матусі, 7 січня Кейт стала справжньою матір'ю, народивши сина, якого назвали Райдер Рассел Робінсон.

Втім молода матуся недовго відпочивала вдома з малям - на квітень було заплановано розпочати зйомки чегового фільму, на який було укладено контракт ще до вагітності, тож Кейт довелося добряче попрацювати над собою, щоб схуднути і повернути своєму тілу колишні форми - а це було дуже нелегко, адже потрібно було піклуватися і про немовля. Проте, Кейт перемогла все і до зйомок триллеру "Ключ від усіх дверей" (The Skeleton Key) вже була в чудовій формі зірки різноманітних топів найсексуальніших зірок, в яких вона прописалась давно і надовго. Робота над цією картиною дуже захопила Кейт, адже сама вона, вихована в пошані до різних релігій, вірить в те, що деякі містичні речі справді існують.

В наступній своїй роботі Кейт познайомилася з веселим хлопцем Овеном Вілсоном. Зйомки фільму "Він, я і його друзі" (You, Me and Dupree), які розпочалися на Гаваях, Кейт пізніше неодноразово згадувала - їй вперше довелось грати серйозну героїню в комедії і це було нелегко, адже коли на знімальному майданчику присутній Вілсон важко зберігати серйозний вираз обличчя. Весела комедія про проблему чоловічого вибору між друзями та коханою зібрала тільки в США понад 75 мільйонів доларів при бюджеті в 54 і сталав найприбутковішим фільмом Кейт. Після завершення зйомок головні актори брали участь в 10-денному промотурі, організованому для просування картини. Комерційний та професійний успіх рідко нормально співіснують з сімейним життям, в результаті після п'яти з гаком років щасливого подружнього життя Кейт та Кріс оголосили про розлучення. У серпні 2006 року Робінсон подав документи до суду, пославшись на "непримиренні розбіжності" - процес тягнувся до 2007 року, коли нарешті все було остаточно оформлено і узгоджено.

Жовта преса писала, що причиною став зв'язок Кейт з Вілсоном, втім вони недовго були разом - через деякий час шпальти усіх газет облетіла надзвичайна для Голлівуду новина: через розлучення з Кейт молодий і успішний веселун Вілсон намагався вкоротити собі віку перерізавши на руках вени. Втім, після реабілітації їх бачили разом і фотографії папарацці свідчать, що молоді зірки вирішили залишитись друзями. Відтоді, якщо не брати до уваги маленькі швидкоплинні романи, особисте життя Кейт пов'язане лише з одним чоловіком - її сином.

Більш-менш владнавши справи з чоловіками Кейт повернулася до роботи. Дві чергові молодіжні комедії - "Золото дурнів" (Fool's Gold), де партнером Кейт знову виступив Мет'ю МакКонахі, та "Дівчина найкращого друга" (My Best Friend's Girl) в парі з самим Алеком Балдвіном, стала лише розминкою перед черговим ривком Кейт до кінематографічного Олімпу. Наступний рік буде найпліднішим в її кар'єрі - на екрани вийде одразу чотири нових фільми з Кейт, як завжди різножанрові. Це буде ще один ромком "Війни наречених" (Bride Wars), в якому Кейт буде воювати з героїнею Енн Гетевей за спільних з нею друзів через призначення своїх весіль на один день, біографічна стрічка "Великі очі" (Big Eyes) про успіхи та проблеми відомої в середині минулого століття художниці Маргарет Кейн, та психологічна драма "Мрія про червоний маєток" (A Dream of Red Mansions), де Кейт доведеться зіграти ідеалістичного фотокореспондента, переконання якого проходять випробовування китайською революцією 1949 року.

Але справжнім успіхом Кейт можна вважати фільм "Дев'ять" (Nine), який може стати найголовнішим в її кар'єрі. В цій сучасній адаптації стрічки великого Фелліні "Вісім з половиною" Кейт зіграє з такими зірками, як Ніколь Кідман, Деніель Дей-Льюїс, Джуді Денч, Пенелопа Круз, Маріон Котільяр та Софі Лорен. Одна лише участь в фільмі з такими особистостями здатна пробити Кейт дорогу з рожевого болітця романтичних комедій до справжніх серйозних стрічок, в яких вона буде мати змогу продемонструвати в повній мірі свій талант, який у неї безумовно є, на додачу до наполегливості та бажання бути успішною, тому її фанати можуть бути впевненими - її ім'я ми ще побачимо не раз в переліку переможців відомих кінопремій.

Фільмографія

 1. Дев'ять (Nine) - 2009
 2. Великі очі (Big Eyes) - 2009
 3. Мрія про червоний маєток (A Dream of Red Mansions) - 2009
 4. Війни наречених (Bride Wars) - 2009
 5. Дівчина найкращого друга (My Best Friend's Girl) - 2008
 6. Золото дурнів (Fool's Gold) - 2008
 7. Він, я і його друзі (You, Me and Dupree) - 2006
 8. Ключ від усіх дверей (The Skeleton Key) - 2005
 9. Модна матуся (Raising Helen) - 2004
 10. Розлучення (Le Divorce) - 2003
 11. Алекс і Емма (Alex & Emma) - 2003
 12. Як позбутися хлопця за 10 днів (How to Lose a Guy in 10 Days) - 2003
 13. Чотири пера (The Four Feathers) - 2002
 14. Кімната тортур (The Cutting Room) - 2001
 15. Доктор Т і його жiнки (Dr T and the Women) - 2000
 16. Майже знамениті (Almost Famous) - 2000
 17. Плітка (Gossip) - 2000
 18. Про Адама (About Adam) - 2000
 19. 200 сигарет (200 Cigarettes) - 1999
 20. Пустельний смуток (Desert Blue) - 1998
 21. Річка Рікошет (Ricochet River) - 1998
 22. Вулиці EZ (EZ Streets) - серіал, 1 епізод, 1997
 23. Прекрасна п'ятірка (Party of Five) - серіал, 1 епізод, 1996
  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
23 жовтня
logo
logo

Раян Рейнолдс (45)
logo
logo

Сем Реймі (62)
logo
logo

Енг Лі (67)
logo
logo

Сара Бернард
(1944 - 1923)

logo
logo

Філіп Кауфман (85)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru