Наталі Портман (Natalie Portman)
Наталі Портман - американська акторка ізраїльського походження, відома з дитинства своїми ролями в таких знаменитих фільмах, як "Леон-кіллер" та "Зоряні війни - Епізоди І, ІІ, ІІІ".

2005 року Портман була відзначена премією "Золотий Глобус" за найкраще виконання жіночої ролі другого плану у фільмі "Близкість", а також здобула нагороду "Saturn Award" за головну роль у фільмі "V означає Вендетта" (V for Vendetta).

За збігом обставин, впродовж перших місяців 2008 року на українські екрани потрапили відразу три фільми з її участю - спочатку Чарівна крамничка (Mr. Magorium's Wonder Emporium), потім "Ще одна з роду Болейн" (The Other Boleyn Girl), а незабаром нас має порадувати ще один досить неординарний фільм - Відчайдушні мандрівники (The Darjeeling Limited).

Наталі Гершлаґ народилася 9 червня 1981 року в Єрусалимі (Ізраїль). Вона - єдина дитина в сім'ї, а заодно і подарунок до 29-го дня народження своєї матері, американки Шеллі Стівенс, від батька, ізраїльського лікаря Авнера Гершлаґа. Коли дівчинці було три роки, сім'я переїхала в Америку, до Вашингтону (округ Колумбія), де її батько мав покращувати професійний досвід. Тут Наталі розпочала своє навчання, відвідуючи місцеву єврейську Денну школу Чарлза Сміта, але невдовзі родина переїздить до Коннектикуту, а згодом (у 1990 році) до Нью-Йорку, де і мешкає до цього дня. Хоч батьки майбутньої актриси ніколи не були надто релігійними, проте її виховання вирішили продовжувати в єврейських традиціях, тож записали її до Школи Соломона Шечтера, а для здобуття середньої освіти дівчинка пішла у звичайну загальноосвітню місцеву школу. Наталі вчилася дуже добре, була типовою відмінницею, займалася танцями з 4-річного віку, окрім того захоплювалася фігурним катанням і мріяла про виступи на Бродвеї.

Одного разу, коли дівчинці було лише 11 років, в піцерії Лонг-Айленда, куди дівчинка зайшла після уроку танців, вона потрапила на очі агента компанії Revlon, який запропонував їй спробувати себе в модельному бізнесі. Робота моделі для Наталі, дівчинки розумної і досить впертої, здавалася нудною і нецікавою - її більше захоплювла сцена, а улюбленим фільмом був "Брудні танці" з обожнюваним нею Патріком Свейзі, тож вона попросила агента познайомити її зі своїми колегами, які спеціалізувалися не на модельному, а на кінобізнесі.

Через особливість виховання і часті переїзди дівчинка відрізнялася від своїх однолітків. Всі канікули та вільний час Наталі звикла проводити в сімейному колі, але з 13 років вона почала відвідувати знаменитий театральний літній табір "Stagedoor Manor", де підлітків навчають театральному мистецтву. Спочатку були лише виступи у дитячих театральних потановках, але згодом Наталі почала відвідувати кастинги і здобувати перші перемоги - спершу її побачили у короткометражці "Developing", а згодом вийшла картина, яка зробила її знаменитою - фільм Люка Бессона "Леон-кіллер" (Léon), де Наталі зіграла роль Матільди - дівчинки-сироти, котра стає ученицею кіллера. З останнім фільмом повязаний і псевдонім Наталі, адже Портман - це дівоче прізвище її бабусі по матері, взяте юною актрисою через побоювання дискредитувати батьків у випадку провалу цієї ролі.

Наступною роботою Наталі в кіно стала стрічка "Гарні дівчата" (Beautiful Girls), де вона грала з такими знаменитостями, як Тімоті Гаттон та Ума Турман. Коли Наталі вперше проглянула сценарій цього фільму, вона була вражена роллю Марті - дівчинки саме її віку, розумної та веселої, яка до того ж не мала нічого спільного з сексом. Творцям фільму, як виявилося, довелося чимало побідкатися, поки вони не знайшли Наталі, адже її героїню повинна була зіграти проста дівчинка, а не пихата і примхлива, як більшість юних актис.

Цього ж (1995) року Наталі знялася у картині Майкла Манна "Сутичка" (Heat), де постала перед глядачами у ролі доньки поліцейського - героя Аль Пачіно. Окрім нього юна актриса познайомилася ще з цілою компанією більш досвідчених колег-професіоналів - Робертом Де Ніро, Джоном Войтом, Велом Кілмером і Денні Трехо.

Наступну роботу Наталі запропонував сам Вуді Аллен, плануючи зйомки свого чергового шедевру - фільма "Усі кажуть, що я тебе кохаю" (Everyone Says: I Love You). Прослуховування було дуже коротким - режисер привітався, запитав дівчинку про її вік, місце проживання і чи вона готова зіграти в його фільмі - Наталі погодилася і в результаті з'явилась на екранах разом з Едвардом Нортоном, Дрю Беррімор, Джулією Робертс та Тімом Ротом.

Через свої переконання Наталі неодноразово доводилося відмовлятися від надто відвертих ролей у таких фільмах як "Ожеледь" (The Ice Storm) та рімейку скандальної "Лоліти" (Lolita), натомість вона погодилася на пропозицію зіграти роль доньки президента Джека Ніколсона у фільмі "Марс атакує!" (Mars Attacks!). Її персонаж був одним з небагатьох, які залишилися в живих до кінця фільму.

У 1997 році Портман зіграла роль Енн Франк у бройдвейській адаптації "Щоденників Енн Франк", здійснивши у такий спосіб свою дитячу мрію про виступи на Бродвеї. Хоч останні картини не мали такого успіху, як її поява поруч з Леоном-кіллером, Наталі залишалася досить популярною, її ім'я часто згадувалося то одними, то іншими журналами. Крім того вона отримала змогу продовжити більш ретельний пошук цікавих ролей, а також більше часу стала відводити на навчання.

На цьому етапі могло здатися, що кар'єра Наталі Портман досягла свого кульміаційного моменту. Дівчина продовжувала старанно навчатися, періодично з'являючись у тих чи інших картинах, вже було укладено контракт на зйомки у наступній картині - фільмі "Заклинач коней" (The Horse Whisperer) під керівництвом Роберта Редфорда. Але одного дня Наталі отримала телефонний дзвінок від Роберта Ґарленда, асистента режисера зі студії Лукас-філм. Їй пропонували головну жіночу роль у приквелі всесвітньовідомої фантастичної кіноепопеї "Зоряні війни". Після зустрічі з Джорджем Лукасом вона обмірковувала пропозицію декілька тижнів, адже контракт потрібно було укладати відразу на три частини, тобто вирішити свою долю майже на десять наступних років, що виявилося досить складною задачею для акторки такого юного віку. Втім, все добряче обміркувавши Наталі погодилася на роль, хоч навіть і не бачила вже відзнятих на той момент епізодів знаменитої саги.

Бути королевою не так просто, як здавалося спершу. Величної стриманості та впевненості у собі Наталі надавали шикарні вбрання, космічно-екзотичні зачіски та неймовірний макіяж. Проте ніжний дівочий голос юної актриси звучав зовсім не по-королівськи, тому їй довелося вчитися розмовляти владним тоном Лорен Бекел і Кетрін Гебберн. Остаточно ж "поставили" голос королеві під час комп'ютерної обробки відзнятих епізодів. Коли ж перша частина, "Зоряні війни: Епізод I - Прихована загроза" (Star Wars: Episode I - The Phantom Menace), потрапила на екрани кінотеатрів у 1999 році, то вмить зробила Наталі Портман справжньою зіркою.

Того ж року з'явилася ще одна, майже не помічена через "Зоряні війни" широким загалом робота Наталі - картина "Де завгодно, тільки не тут" (Anywhere But Here). Спочатку вона відмовилася від зйомок в цьому фільмі через сексуальну сцену з участю її майбутньої героїні, але після того, як режисер Вейн Вонґ вирішив вилучити всі пікантні сцени, Наталі приєдналася до проекту. За майстерне поєднання суперечливих рис характеру дівчини-підлітка в цій картині вона отримала номінацію на премію "Золотий Глобус", як найкраща акторка у другорядній ролі.

Після зйомок наступного фільму, "Там, де серце" (Where the Heart Is), в якому Наталі зявилася в досить незвичній для себе ролі вагітної 17-річної дівчини, якій постійно нещастить, молода акторка повертається до навчання. Вона переїздить до гуртожитку Гарвардського Університету, де, здобуваючи ступінь бакалавра з психології, впродовж наступних чотирьох років відривається від книжок лише для роботи над Зоряними Війнами (Епізод ІІ), виступу у екранізації новели Чехова "Чайка" та для невеличкої ролі у фільмі "Холодна гора" (Cold Mountain). Але й ці нечисленні появи на публіці були виключно під час літніх канікул. За період навчання до переліку досягнень Наталі потрапило небагато фільмів, проте їй поталанило виступати поруч з Меріл Стріп, Кевіном Кляйном, Філіпом Гоффманом, Ніколь Кідман та Джадом Лоу.

У 2004 році Портман зацікавилася незалежним кінематографом - знялася у фільмах "Країна садів" (Garden State) та "Близкість" (Closer). Першу з них, роботу режисера Зака Бреффа, було представлено на кінофестивалі Sundance у Солт-Лейк-Сіті, де він отримав одну зі своїх перших номінацій, а згодом здобув букет досить престижних нагород - "Independent Spirit", "National Board of Review", "OFCS Award", "PFCS Award", "Stockholm Film Festival", "Grammy", "Pauline Kael Breakout Award", "CFCA Award", "Central Ohio FCA Award", але її роль в компанії Джулії Робертс та Клайва Овена у картині "Близкість" була оцінена більш солідно - нагородою "Золотий Глобус" за кращу жіночу роль другого плану та номінаціями на "Оскар" і "BAFTA Awards".

2005-го року виходить остання частина Зоряних війн, на яку було укладено той доленосний контракт - "Епізод ІІІ - Помста Сітхів" (Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith). Ця частина блокбастеру зібрала в прокаті кількасот мільйонів доларів та здобула нагодору "Favorite Motion Picture" від "People's Choice Awards".

Тоді ж Потман вдалося приголомшити увесь світ, з'явившись на прем'єру Третього Епізоду з поголеною головою - так Наталі підтвердила свою участь у картині "V означає Вендетта" (V for Vendetta), адаптації комікса Алана Мура, для головної ролі у якій їй довелося повністю зістригти своє гарне довге волосся. Сама ж акторка на таку безповоротну зміну зовнішності для створення драматичного образу дивиться як на вартий того досвід. Впродовж 2005 року вона так і з'являлася на публіці майже лисою - то із коротеньким ледь помітним яструбиним чубчиком, то із ірокезом.

Цього ж року Наталі знялася у фільмі "Вільна зона" (Free Zone) - ця стрічка була представлена на Каннському кінофестивалі, де її високо оцінили критики, а восени розпочалася робота над картиною "Привиди Гойї" (Goya's Ghosts) легендарного режисера Мілоша Формана. Він не бачив жодної роботи Портман, але зустрівши її, вгледів схожіть дівчини з персонажами Гойї і відразу запросив її на зустріч, де й запропонував роль. Партнерами Наталі по цьому фільму стали Стеллан Скарсгаард та майбутній оскарівський лауреат Хав'єр Бардем.

2006-ї рік відзначений у фільмографії Портман стрічкою "Мої чорничні ночі" (My Blueberry Nights) режисера Вонга Кар-Вая, де вона зобразила досить складного персонажа - схильну до повноти Леслі, на десяток років старшу за себе справжню. На знімальному майданчику Наталі знову зустрілася зі старим знайомим - Джадом Лоу, та зіграла в компанії з новими партнерами - Норою Джонс та Рейчел Вайз.

Чи то стомившись від серйозних "дорослих" ролей, чи то прагнучи знову побути у казці, того ж року Наталі потрапила на знімальний майданчик фільму "Чарівна крамничка" (Mr. Magorium's Wonder Emporium) режисера Зака Гельма, де удвох із Дастіном Гоффманом керувала крамничкою з продажу чарівних іграшок. Цей фільм потрапив в український прокат 2008-го року майже одночасно з "королівською" роллю Анни Болейн у стрічці "Ще одна з роду Болейн" (The Other Boleyn Girl) режисера Дастіна Чедвіка. В ньому Наталі та Скарлетт Йоханссон зображали сестер Болейн, котрі ворогували між собою за прихильність короля Генріха VIII у виконанні Еріка Бани.

Так, неспішно обираючи ролі за власними уподобаннями, Наталі поповнює перелік своїх здобутків все новими й новими образами. Незабаром до нього увійде ще один драматичний фільм, на тему війни в Афганістані - "Брати" (Brothers). Якими будуть наступні роботи Наталі Портман - напевно сказати, мабуть, вона й сама ще не зможе. Ходять чутки про її участь у новому фільмі студії Дісней, роботу над яким очолив Френсіс Лоуренс. Картина має робочу назву "Сніжка і семеро" (Snow and the Seven) і є сучасною версією усім відомої казки про Білосніжку.

Як це досить модно останнім часом серед голівудських знаменитостей, Портман відзначилась і в сфері політики та доброчинності. 2004 року вона активно підтримала на президентських виборах кандидата від демократичних сил - Джона Керрі, а впродовж 2004-2005 років в ролі Посла Доброї Волі відвідала Уґанду, Ґватемалу та Еквадор.

Крім того Наталі ще з 12-річного віку, після участі у театральному виступі з піснею на захист екології, стала захисницею довкілля. А коли побачила як тушка тваринки перетворюється на м'ясо, то дуже шокована таким варварством спочатку відмовилась від м'ясних продуктів, а пізніше і від будь-чого, що містить інгредієнти тваринного походження - навіть риби, желе та твердих сичужних сирів.

Також вона не носить одяг із натуральних матеріалів - шкіри тварин, натурального хутра, чи пір'я. Навіть взуття Наталі обирала "вегетаріанське" від "Target" та "Стелли МакКартні ", але зараз Портман розпочала випуск такого "вегетаріанського" взуття під власною торговою маркою.

Наталі дуже любить і власних тварин, в інтерв'ю вона неодноразово розповідала про свою улюбленицю - собачку Нудлс, метиса пуделя та шнауцера, але вік собак не довгий, тому зараз у неї новий песик - Чарлі.

За свої неповних три десятки років Наталі встигла дуже багато чого: і кар'єру зробила, і громадську позицію обрала, навіть із вподобаннями визначилася - Наталі все ще вважає себе більше ізраільтянкою, аніж американкою, вона любить бувати на святій землі і хотіла б виростити у вірі батьків своїх майбутніх дітей. Але хто стане обранцем її серця, досі невідомо. Завоювати її сердце намагались Гаель Гарсія Берналь та Джейк Джиленгаал, ходили чутки про її близькі стосунки із солістом "Maroon-5" Адамом Левайном, з представником відомої родини мільярдерів Натом Ротшильдом, а нещодавно до цього списку віднесли ще й модель Натана Богла, але про конкретного обранця світу поки що нічого невідомо.

Через таку таємничість у декого виникли навіть думки щодо її нетрадиційної орієнтації, але коли Наталі одного разу запитали щодо цього, то вона впевнено відповіла, що ніколи не ходила на побачення з жінками і вважає себе особистістю більш сумісною з чоловіками, ніж із жінками. Скоріше за все вона ставиться до вибору партнера ще більш вимогливо, аніж до вибору ролей, тому остаточного вибору "правильної дівчинки" її прихильникам доведеться чекати далі.

 

 1. Нью-Йорк, я люблю тебе (New York, I Love You) -2009
 2. Брати (Brothers) (2008)
 3. Ще одна з роду Болейн (The Other Boleyn Girl) (2008)
 4. Чарівна крамничка (Mr. Magorium's Wonder Emporium) (2007)
 5. Відчайдушні мандрівники (The Darjeeling Limited) (2007)
 6. Отель Шевальє (Hotel Chevalier) (2007)
 7. Мої чорничні ночі (My Blueberry Nights) (2007)
 8. Привид Гойї (Goya's Ghosts/ Los Fantasmas de Goya) (2006)
 9. Париж, я тебя люблю (Paris, je t'aime / Paris, I Love You) (2006)
 10. V означає Вендетта (V for Vendetta / V for Vendetta: At the IMAX) (2005)
 11. Вільна зона (Free Zone) (2005)
 12. Зоряні війни: Епізод ІІІ - Помста Сітхів (Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith) (2005)
 13. Доміно один (Domino One / D-One / D.1.) (2005)
 14. Близкість (Closer) (2004)
 15. Правда (True) (2004)
 16. Країна садів (Garden State) (2004)
 17. Холодна гора (Cold Mountain) (2003)
 18. Зоряні війни: Епізод ІІ - Атака Клонів (Star Wars: Episode II - Attack of the Clones / Attack of the Clones: The IMAX Experience) (2002)
 19. Там, де серце (Where the Heart Is) (2000)
 20. Де завгодно, тільки не тут (Anywhere But Here) (1999)
 21. Зоряні війни: Епізод I. Прихована загроза (Star Wars: Episode I - The Phantom Menace) (1999)
 22. Марс атакує! (Mars Attacks!) (1996)
 23. Всі кажуть, що я кохаю тебе (Everyone Says I Love You) (1996)
 24. Гарні дівчата (Beautiful Girls) (1996)
 25. Сутичка (Heat) (1995)
 26. Леон-кіллер (Léon / The Cleaner / The Professional) (1994)
 27. Developing (1994) - короткометражка
  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
25 жовтня
logo
logo

Адам Голдберг (51)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru