Едріен Броуді (Adrien Brody)

Американський актор Едріен Броуді (Adrien Brody) здобув широкої слави, коли виконав головну роль у картині "Піаніст" Романа Поланскі. Ця роль допомогла йому отримати свої перші, і одразу дуже вагомі нагороди - французьку премію "Сезар" та американський "Оскар" за краще виконання головної чоловічої ролі. Едріен став наймолодшим лауреатом "Оскар" за кращу чоловічу головну роль за всю історію цієї нагороди.


 

Біографія


Едріен Броуді (Adrien Brody) народився 14 квітня 1973 року в Нью-Йорку у сім'ї фотокореспондента Сільвії Плачі - католички угорського походження, та колишнього викладача історії Еліота Броуді - єврея за походженням. Едріен виріс у Квінсі, де відвідував місцеву школу - там за свою зовнішність він отримав прізвисько "красунчик". Щоб обмежити своє чадо від шкідливого впливу "небезпечних" дітей батьки записали його у театральний клас.

З дитинства Едріен тренувався працювати перед публікою - з 12-річного віку він виступав на святкуваннях днів народження та інших дитячих вечірках в ролі маленького мага, а згодом вступив до Вищої школи акторського мистецтва ЛаҐардіа (LaGuardia High School for the Performing Arts) та, в подальшому, до Американської академії драматичного мистецтва (American Academy of Dramatic Arts), де продовжував розвивати свої здібності.

У 15-річному віці Едріен дебютував на телебаченні, зігравши головну роль у телепостановці "Нарешті Додому" (Home at Last), де він зображав сироту, який вчиться боротися з життєвими труднощами, працюючи на фермі. Наступним досвідом була робота в кількох епізодах комедійного серіалу "Енні МакҐвайр" (Annie McGuire). Після серії таких робіт Едріен повернувся до навчання, лише інколи відволікаючись на невеличкі проекти.

У вільний час красунчик Едріен полюбляв гасати на мотоциклі, і з цим повязані деякі зміни, які відбулися в його зовнішності. Одного разу він потрапив у ДТП - перелетів над дахом автомобіля і вдарився головою. Після цього інциденту йому довелося тривалий час пролежати в лікарні до повного одужання, а на згадку про той випадок йому залишився зламаний у двох місцях ніс. Третій раз він його зламав на зйомках одного зі своїх фільмів, остаточно зіпсувавши собі профіль.

Наступним помітним успіхом Едріена стала робота 1993 року у кінофільмі про часи великої депресії режисера Стівена Содеберґа "Цар Гори" (King of the Hill), де йому дісталася хоч і другорядна роль, проте її майстерне виконання сподобалося критикам і подарувало нові можливості. Едріен здобув декілька запрошень, насамперед у фільм "Янголи на краю поля", а також у картину "Востаннe, коли я наклав на себе руки", яка вийшла у 1997 році.

Того ж самого року Едріен отримав головні ролі у фільмах "Весiлля пiдприeмця" (The Undertaker's Wedding) та "Кров з молоком" (Six Ways to Sunday) - двох досить посередніх картинах, які все ж проклали шлях до роботи більш високого класу, в основному завдяки статті в одному із випусків журнала Vanity Fair's, який "прорекламував" молодий талант.

Після роботи над фільмом "Ресторан" Броуді вперше отримав більш-менш вагому відзнаку - номінацію в незалежному нагороджені премією Spirit Award, а трохи згодом і схвальні відгуки кінокритиків за його ролі у фільмах Спайка Лі "Літо Сема" (Summer of Sam) та Терренса Маліка "Тонка червона лінія" (The Thin Red Line).

Дві останні ролі були досить незвичними, але в той же час, завдяки своїй яскравості, давали можливість потрапити в центр уваги, але сюжети фільмів не дозволили розгорнутися його таланту на повну силу. Проте, образ панка-бісексуала у картині Спайка Лі справив враження як на критиків, так і на глядачів, причому називали його роль, як на диво, одним із найсильніших моментів для такого досить посереднього фільму.

Тим часом Броуді продовжував працювати - в картині Баррі Левінсона "Висоти свободи" (Liberty Heights), у фільмі Кена Лока "Хлiб i троянди" (Bread and Roses), та багатьох інших, на які молодий актор покладав великі надії, але кожен раз через різні обставини вони не справджувалися. Так було до того часу, поки Едріен не отримав головну роль у фільмі Романа Поланскі "Піаніст".

Для того, щоб повністю увійти в образ польського артиста, який намагається вижити в часи Холокосту у Варшаві, Едріену довелося піти на деякі жертви. Він зник для всіх на кілька місяців - покинув свою квартиру, машину, схуднув на 13 кілограмів і дійсно став схожим на людину, яка витрамала важкі випробування. А натомість навчився самостійно грати на піаніно твори Шопена, як справжній музикант.

Тоді нарешті критики - і навіть Кіноакадемія - справді звернули увагу на його роботу, підтвердивши, що жертви Едріена не були марними. Так Едріен Броуді здобув свого першого Оскара, а згодом за цю ж роль був відзначений французьким аналогом Оскара - премією "César Award". Варто зазначити, що не багатьом американським акторам вдається взагалі здобути хоч якогось визнання в Європі, але Едріен став єдиним виключенням - першим американцем, якого нагородили у Франції найвищою кінонагородою.

Вражені кінокритики його унікальну манеру акторської гри та нестандартну зовнішність порівнювали з майстерністю молодих Аль Пачіно та Роберта Де Ніро, а Холлі Бері навіть вирішила подарувати йому, як переможцю Оскара, свій поцілунок, фото з яким обійшло перші сторінки усіх світських новин.

Після "Піаніста" Едріена стали запрошувати у більш гучні проекти. Наступними його роботами були досить різнопланові фільми, де Едріену вдалося показати усі грані свого таланту. Йому довелось зіграти і психологічно складну роль розумово відсталого Ноа Персі у фільмі "Таємничий ліс" (The Village) Найта Ш'ямалана, і не менш цікаву - ветерана війни Джека Старкса у фільмі "Піджак" (The Jacket), і романтика-письменника Джека Дрісколла у черговому рімейку "Кінг-Конга", який, до речі, став найкасовішим фільмом для Броуді, зібравши в прокаті 550 мільйонів долларів.

Останнім часом Едріен не зменшуючи активності, з'являється щоразу у нових амплуа. Останні його роботи - фільм "Відчайдушні мандрівники" (The Darjeeling Limited) Веса Андерсона, детективна картина "Голлівудленд" (Hollywoodland) Аллена Колтера, історія шахраїв Братів Блум (The Brothers Bloom) Райана Джонсона, науково-фантастичний фільм Вінченцо Наталі "Splice".

Зараз Броуді знімається у картинах "Cadillac Records" Дарнелла Мартіна та "Giallo" режисера Даріо Ардженто, товаришує з Тупаком Шакуром та Азією Ардженто, а також виступає представником модного бренду Ermenegildo Zegna.

У вільний же час Едріен полюбляє слухати хіп-хоп і навіть думає про те, щоб стати музичним продюсером. Також до його численних талантів належить гарний смак - в 2004 році журнал Esquire назвав його "Найкраще вдягненим чоловіком Америки". Це повинно неабияк лестити іспанській акторці Ельзі Патаку, з якою зараз зустрічається Броуді.


Фільмографія

 1. The Courier - 2010
 2. High School - 2010 
 3. Giallo - 2009
 4. Схрещення (Splice) - 2009
 5. Каділлак Рекордс (Cadillac Records) - 2008
 6. Брати Блум (The Brothers Bloom) - 2008
 7. Відчайдушні мандрівники (The Darjeeling Limited) - 2007
 8. Проект Тегуакан (The Tehuacan Project) - 2007
 9. Манолете (Manolete) - 2007
 10. Голлівудленд (Hollywoodland) - 2006
 11. Fade to Red 2006 - відеофільм
 12. Кінг-Конг (King Kong) - 2005
 13. Піджак (The Jacket) - 2005
 14. Таємничий ліс (The Village) - 2004
 15. Суботнього вечора в прямому ефірі (Saturday Night Live) серіал, 1 епізод
 16. Детектив, що співає (The Singing Detective) - 2003
 17. Піаніст (The Pianist) - 2002
 18. Лялька (Dummy) - 2002
 19. Історія з намистом (The Affair of the Necklace) - 2001
 20. Гiркота кохання (Love the Hard Way) - 2001
 21. Врятувати Гаррісона (Harrison's Flowers) - 2000
 22. Хлiб i троянди (Bread and Roses) - 2000
 23. Висоти свободи (Liberty Heights) - 1999
 24. Літо Сема (Summer of Sam) - 1999
 25. Кисень (Oxygen) - 1999
 26. Тонка червона лінія (The Thin Red Line) - 1998
 27. Ресторан (Restaurant) - 1998
 28. Весiлля пiдприeмця (The Undertaker's Wedding) - 1998
 29. Кров з молоком (Six Ways to Sunday) - 1997
 30. Востаннe, коли я наклав на себе руки (The Last Time I Committed Suicide) - 1997
 31. Пуля (Bullet) - 1996
 32. Соло (Solo) - 1996
 33. Bullet Hearts - 1996 - телефільм
 34. Нічого втрачати (Nothing to Lose / Ten Benny) - 1995
 35. Втеча із в'язниці (Jailbreakers) - 1994 - телефільм
 36. Янголи на краю поля (Angels in the Outfield) - 1994
 37. Цар Гори (King of the Hill) - 1993
 38. The Boy Who Cried Bitch - 1991
 39. Ньюйоркські оповідання (New York Stories) - 1989
 40. Енні МакҐвайр (Annie McGuire) - 1988 - телесеріал
 41. Нарешті Додому (Home at Last) - 1988 - телефільм

Нагороди

2003

 • Academy Awards - премія Oscar кращому акторові за виконання головної ролі - фільм "Піаніст" (The Pianist)
 • César Awards - César Best Actor - Піаніст (The Pianist)
 • National Society of Film Critics Awards - премія NSFC кращому акторові - Піаніст (The Pianist)
 • Boston Society of Film Critics Awards - премія BSFC кращому акторові - Піаніст (The Pianist)

2001

 • Valenciennes International Festival of Action and Adventure Films - кращий актор - Гiркота кохання (Love the Hard Way)

Номінації

2003

 • Polish Film Awards - Eagle Best Actor - Піаніст (The Pianist)
 • BAFTA Awards - BAFTA Film Award Best Performance by an Actor in a Leading Role - Піаніст (The Pianist)
 • Chicago Film Critics Association Awards - CFCA Award Best Actor - Піаніст (The Pianist)
 • Golden Globes - Golden Globe Best Performance by an Actor in a Motion Picture - Drama - Піаніст (The Pianist)
 • Screen Actors Guild Awards - Actor Outstanding Performance by a Male Actor in a Leading Role - Піаніст (The Pianist)
 • Online Film Critics Society Awards - OFCS Award Best Actor - Піаніст (The Pianist)

2002

 • European Film Awards - Audience Award Best Actor - Піаніст (The Pianist)

1998

 • Independent Spirit Awards - Independent Spirit Award Best Male Lead - Ресторан (Restaurant)

 

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
23 жовтня
logo
logo

Раян Рейнолдс (45)
logo
logo

Сем Реймі (62)
logo
logo

Енг Лі (67)
logo
logo

Сара Бернард
(1944 - 1923)

logo
logo

Філіп Кауфман (85)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru