Всеволод Нестайко "Чарівні окуляри"
Для дітей

Чарівні окуляри Попри весь далеко не маленький об"єм моєї дитячої бібліотеки, вона майже вся була російськомовна, але дві книжки з неї я запам"ятав на все життя не через те, що вони були українською, а виключно через те, які вони були захопливі, добрі, цікаві настільки, що годі перелічити, скільки раз я їх перечитував - так багато раз, що знаю майже дослівно напам"ять.

Одна була перекладом на українську твору Ено Рауда "Муфтик, Півчеревичок та Мохобородько", котру я досі не можу уявити собі російською, бо вже від того, як переклали на російську імена головних героїв мені стає млосно.

Інша - збірка з двох творів Всеволода Нестайка - "Пригоди в лісовій школі" та "Незнайомка з країни сонячних зайчиків".

Це було єдине, що трапилося мені до рук з велетенського літературного спаду Нестайка - навіть його знаменитих "Тореадорів" я прочитав лише торік вже в сучасному доповненому та переробленому виданні, але його ім"я та майстерність мені закарбувалися в пам"ять. Тому можна зрозуміти мої почуття, коли я побачив на поличці книгарні дві його книжки видавництва "Богдан" - хай щастить цьому славному видавництву за те, скількома чудовими книжками вони мене забезпечили. Якість самих книжок в них стає з часом все кращою - в книжках Нестайка в їх виданні нема до чого причепитися: гарна, тверда обкладинка, зручний для дитячих очей шрифт, такі ж "дитячі" малюнки, тому тут нема жодних питань, виникає лише одне питання: яким дивом це видавництво ще досі живе і справи його йдуть в гору.

Чи то якесь чудо, чи то в нашій країні діти знову почали читати - як би там не було, а в Україні до одного чудового дитячого видавництва долучилося ще одне, яке хоч і не може показати чудове оформлення на зразок малюнків Владислава Єрко, зате бере співвідношенням "кількість гарних книжок на місяць".

Чарівні окуляриПершу книжку - товстеньку, майже на півтисячі сторінок, навряд чи звичайна дитина зможе носити з собою , щоб інколи читати. В неї увійшли як всі ті самі мої старі улюблені твори, об"єднані країною сонячних зайчиків, так і нові, раніш мені невідомі - "В країні сонячних зайчиків", "Незнайомка з країни сонячних зайчиків", "В країні місячних зайчиків", "Незвичайні пригоди в лісовій школі", "Пригоди журавлика", "Пригоди близнят-козенят", "Ковалі щастя".

Окремою книжкою вийшла нова повість Нестайка "Чарівні окуляри", в якій читач теж знайде знайомих героїв.

Усіх їх можна назвати фірмовими продуктами Нестайка - добрі, цікаві розповіді, в яких звичайні діти потрапляють в незвичайні пригоди, а діти незвичайні - в пригоди ще більш фантастичні.

Як і в усіх своїх книжках, Нестайко пропагує дітям прості цінності - дружбу, взаємодопомогу, доброту, тонко вплітаючи мораль в опис захоплюючих світів та подій. Як завжди при цьому він користується звичною нам міфологією без остогидлих вже останнім часом ельфів та орків, та, як завжди, осучаснює їх, даючи до рук героям телефони, автомобілі, а в написаних останнім часом книжках навіть комп"ютери, для того, щоб маленький читач відчував звичне для себе середовище, міг ототожнювати себе з героями, розуміти їх, сприймати як своїх друзів. За що йому моя велика сердечна подяка, а видавництву "Богдан" - за те, що дали мені змогу повернутись на хвильку в дитинство, давши мені до рук чудову дитячу літературу.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Ваш коментар:Всеволод Нестайко "... ...

Наберіть свій коментар нижче

(обов'язкове поле)

(обов'язкове поле)

Ваш email не буде опубліковано на сайті, він буде відомий лише адміністратору блога
Іменинники
8 серпня
logo
logo

Мамору Ошіі (69)
logo
logo

Дастін Гофман (83)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru