Артуро Перес-Реверте: Ресторан дурнів

arturo peres-reverte Бувають дурні і Дурні. Є природжені дурні, дурні від народження, яких не переробиш, скільки б не намагався. У таких дурість закладена генетично, як у інших колір очей або алергія на рибу. Якби вони захотіли взяти участь в конкурсі дурнів, їх неодмінно дискваліфікували б за дурість. Коли такий дурень з'являється на світ, медсестра виходить в коридор і каже батькові: "Вітаю! У Вас народився чарівний дурень. Вага - три шістсот".

Дурні від природи бувають досить симпатичними. Про таких говорять: "Він, звичайно, ідіот, але нічого, милий". Є, проте, й інший тип дурнів, куди поширеніший. Я маю на увазі тих, хто щодня самовдосконалюється у високому мистецтві дурості. Біда в тому, що перший вид дурнів зустрічається в Іспанії досить рідко, а представники другого переслідують нас всюди.

Ось яка думка прийшла мені в голову за вечерею в прибережному ресторані. Заклад називався "Марібель" і претендував на вельми високий рівень. У гардеробі нас зустріла юна красуня в міні, усміхнена і енергійна, як адвокат з мильної опери. Варто було нам з"явитись на порозі, як вона вигукнула: "Привіт! У тебе сьогодні столик замовлений?" - таким тоном, ніби у минулому у нас був пристрасний роман. Мені довелося переконувати свою супутницю, що дівчину цю я бачу вперше в житті. (Принаймні вона не кинулася цілувати мене в обидві щоки, і то добре - останнім часом все більше жінок переймають цю абсурдну моду. У таких випадку я прагну скоріше відсунутися від нової знайомої на пристойну відстань.)

То був прибережний ресторан з претензією на гламур і високу кулінарну моду - і з відповідними цінами. Відвідувачі були як на підбір: одяг від "Лакост", штани по коліна, мокасини на босу ногу, мобільний телефон останньої моделі і все такого типу, включаючи відповідну супутницю - постійну клієнтку пластичних хірургів. Серед такої розкоші я відчував себе парією в класичних довгих брюках і з семиденною бородою. До того ж я попросив офіціанта не наповнювати наші келихи вином, яке він відкривав цілих п'ять хвилин, підкоряючись якомусь велемудрому ритуалу, решта клієнтів насуплювалась, з видом глибоких роздумів підносили до носа келихи, вдаючи, що вивчають букети, цокали язиком і, нарешті, вимовляли: "Прекрасно!" - з таким апломбом, ніби виросли серед виноградників Бургундії.

Сучасні інтелектуали мають харчування за акт високої культури, на зразок читання Пруста. Метр з урочистим виглядом, що личить моменту, порадив нам декілька фірмових страв, особливо відзначивши при цьому рибні котлетки, окунця з картопелькою і булочками з тріскою в соусі з малинки. Десерт, само собою, не обійшовся без появи товстуна в білій куртці з вишитим на кишені ім'ям, який почав ходити по залу, потискуючи клієнтам руки і заводячи з ними панібратські розмови. Дехто був у захваті, мене ж охопив панічний жах при одній думці про те, що цей тип може підсісти до нас. Довелося терміново просити "принести рахунок за наш столик, тому що за віконцем вже дуже згустилися сутінки і пора спатоньки". Офіціант незадоволено скривився. Тільки заплативши астрономічну суму і покинувши ресторан, ми змогли зітхнути з полегшенням. Юнка в міні і браслетах ніжно промуркотіла нам навздогін: "Побачимось!". Неначе ми домовилися про побачення в барі за рогом.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru