Артуро Перес-Реверте: Собаки та сучі діти

arturo peres-reverteПісля того, як пітбуль загриз жінку в Лас-Пальмас, в пресі одна за одною стали з'являтися статті про собак. Одну з них написав Франсіско де Перехіль, молодий літератор, автор поліцейських романів і, можливо, останній справжній репортер в Іспанії. Цьому хлопцю більше підійшли б перо і машинка «Оліветті», аніж стерильний офіс, комп'ютер і всеосяжна політкоректність, що заволоділа нашою журналістикою.

Перехіль написав про кримінальний бізнес - організацію собачих боїв. Про жорстоких господарів, підпільні розплідники, оголошення в спеціальних газетах. Про злочинну байдужість влади. Про шкуродерські методи, якими собак перетворюють на вбивць. Про те, як чотиримісячних щенят починають нацьковувати один на одного, і багато хто з них вмирає, не витримавши півторагодинних бійок. Перехіль написав чудову статтю, але по-справжньому запала в душу всього одна фраза: «Заради свого господаря собака зробить все, що завгодно».

Що ж, в минулому житті мені довелося побачити немало страхіть. Я не з тих, хто падає непритомним побачивши випущені назовні нутрощі. Проте жорстокість і варварство завжди здавалися мені породженнями людської природи. Я звик втішатися тим, що людина - єдина розумна істота - сама несе відповідальність за знищення свого роду. Врешті-решт ми отримуємо те, на що заслуговуємо. Світ сам по собі не такий вже й поганий. Це люди наповнюють його лайном. З тваринами все не так просто. З дітьми теж, але не варто забувати, що більшість маленьких негідників з часом стануть такими ж тупими, безвідповідальними і злими, як їх татусі. З тваринами все інакше - вони ні в чому не винні. З незапам'ятних часів людина використовує тварин, їсть їх, мучить, а звірі продовжують служити їй. Тварини не бувають лиходіями, тільки жертвами. Тому їх долі так турбують мене.

Я поважаю собак. Той, хто не знайомий з ними, ніколи не зможе повною мірою дізнатися, що таке великодушність, дружба і вірність. Якщо вашої долоні ніколи не торкався вологий шорсткий язик, на коліна поверх книжки, яку ви читаєте, не лягала гарна голова, великі, темні, віддані очі не шукали вашого погляду, благаючи про ласку або дружнє слово, ви навряд чи зрозумієте, чому мене пересмикнуло, коли я прочитав ці рядки. Заради свого господаря собака зробить все, що завгодно. Той, хто хоч раз в житті тримав собаку, зможе уявити собі огиду, лють і біль, які я відчув, уявивши пса, що слухняно бреде за своїм господарем і богом. Він готовий на все, щоб заслужити похвалу людини. За його ласку він готовий померти, прямо тут, в тісному залі, повному роззяв, що ревуть, і заставленому столиками, за якими глядачі перехиляють одна за одною чарки, поки черговий господар веде свого собаку на ринг. А на рингу, із залізячкою в пащі, він чутиме знайомий голос «Давай, Джері, хапай його! Не підведи мене, песику!» І Джері, якого готували до цього бою з щенячого віку, з відчайдушною хоробрістю кинеться на свого супротивника, щоб загризти його, поки господар дивиться. А коли все кінчиться, скаліченого звіра нагородять кулею в голову або кинуть ще живого в колодязь з каменюкою на шиї. Навіть якщо він виживе, то перетвориться на небезпечного, скаженого монстра і сидітиме на ланцюзі, охороняючи якись склад чи магазин.

Винні негідники, які допускають подібні речі, міська влада і поліція, які все знають і нічого не роблять. В світі існує немало двоногих тварюк, назвати яких сучими дітьми означає смертельно образити собак.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru