Артуро Перес-Реверте: У дрейф

arturo peres-reverte Троє читачів, не змовляючись, розповіли мені одну й ту саму історію. Стверджують, що це анекдот, хоча особисто мені вона здається реальною, як саме життя. Було б справжнім свинством з мого боку не поділитися з вами такою чудовою і такою «іспанською» за всіма ознаками історією. Кожен розповідає її по-своєму, додаючи нові деталі. Не беруся стверджувати, що лише мій варіант заслуговує на довіру, проте всеж спробую викласти, що мені відомо, нічого не прикрашаючи. Ну, майже нічого.

Історія каже, що в дев'яносто шостому році відбулися змагання з веслування між співробітниками двох фірм – іспанською та японською. Відразу після старту японці з криками «Банзай!» дали жару іспанцям і пришли до фінішу на годину раніше. Поки вони веселилися на бенкеті, святкуючи перемогу, керівництво іспанської фірми провело розслідування і випустило комюніке: «Вважаємо своїм обов'язком довести до відома всіх зацікавлених осіб той факт, що перемога японської команди стала можливою виключно завдяки нечесному по відношенню до суперника тактичному ходу. Тоді як у складі японської команди було десять веслярів і один капітан, іспанський екіпаж складався з десяти представників керівництва і одного гребця. Наступного року команди будуть поставлені в рівні умови».

У дев'яносто сьомому році екіпажі стартували знов, і знову японці прийшли до фінішу першими. Іспанці в майках «Лотто» і кросівках «Найк», озброєні суперсучасними веслами, що коштували компанії скажених грошей, відстали від них на дві з половиною години, згідно хронометру «Бретлінг» з параболічною антеною і супутниковим наведенням - подарунку від спонсорів. Оговтавшись від шоку, керівництво іспанської фірми зробило нове розслідування і через два місяці оприлюднило його результати: «Японська команда, через консервативний дух, що панує в ній, представила на змаганнях традиційну структуру команди з десяти веслярів і одного керівника, тоді як іспанський екіпаж, врахувавши помилки, зроблені минулого року, запропонував більш гнучкий і динамічніший склад, а саме: керівник виробництва, фахівець з кадрів, троє представників профспілок, що наполягли на своїй участі, п'ятеро фахівців з сектора продажу і один співробітник, відповідальний за фізичну підготовку, іншими словами – весляр. Змагання дозволили виявити повну некомпетентність останнього».

Щоб не повторювати власних помилок, керівництво іспанського підприємства вирішило створити спеціальний департамент для підготовки наступної регати і найняти кілька першокласних фахівців по зв'язкам з громадськістю. Проте наступного року веслярі зі східної країни без особливих зусиль випередили іспанців на чотири години. Та ще і встигли зробити зупинку, щоб поласувати смаженою рибкою. Цього разу ситуація зажадала втручання на найвищому рівні. Створили спеціальну слідчу комісію. Через три місяці вона змогла сформулювати свої висновки: «Як і в минулі роки, японська делегація виставила екіпаж, що складається з капітана і десяти веслярів. У свою чергу іспанська сторона після тривалих консультацій з фахівцями, включаючи консультації німецької групи «Sturm und Drang» («Буріння і натиск» (нім.), вдалася до революційного і вельми ефективному способу комплектування команди, до якої увійшли троє керівників виробництва, троє фахівців з роботи з кадрами, один менеджер по збуту, двоє аудиторів з фірми «Артур Андерсен», всього один профспілковий діяч (на час тренувань в басейні), троє наглядачів з наглядаючою функцією по нагляду за веслярем і безпосередньо весляр. Останній був позбавлений квартальної премії через невтішні результати попередніх змагань. Наступного року керівництво планує укласти контракт з професійним спортсменом, оскільки під час змагань весляр продемонстрував байдужість і погане відношення до своєї справи, що виявилися, зокрема, у висловах: “Щоб вас всіх!..” і “Чорта лисого веслувати примусьте!”»

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru