Артуро Перес-Реверте: Зроби щось, Маріасе

Любий Хав'єре, ось вже третій тиждень я хочу попросити, щоб ти втрутився. Адже ти був в Оксфорді і все таке, у тебе повно зв'язків серед англійців і їх кузенів-янкі. Її Величність королева, мати Вухастика, вручала тобі премії; до того ж ти - король Редонди, а значить, маєш право виступати в ООН. Прошу, зроби мені послугу. Я просто більше не витримую. Схоже, хитрі єретики Лютер з Кальвіном і навіть Генріх VIII мали рацію: ця країна дурнів (ти, звісно, здогадався, що я говорю про Іспанію), чотири століття тому запізнилася на потяг, бо ловила ґав. Маю підозру, що вся справа в шануванні Трійці. У голландців, німців, англосаксів - практичний і вимогливий бог, який благоволить до трударів і радіє, якщо ти чесно розбагатів. Ми ж вибрали собі - точніше, вибрали, як завжди, за нас - зовсім іншого бога, ледачого і розпусного, поблажливого до пройдисвітів всіх мастей, бога, якого можна підкуповувати індульгенціями, підмастити за допомогою сповідей, покаянь і розкаянь в останню мить. Релігія завжди формує соціум, і наш неправильний вибір позначається в політиці і економіці, в суспільній і особистій моралі. Ми існуємо серед шахрайства, фанатизму, демагогії і всепоглинаючого абсурду.

Друже, я більше так не можу. Тут ніхто ні за що не відповідає. Найгірше не те, що армія не здатна нас захистити, що поліція не охороняє наш спокій, що соціальні гарантії нічого не гарантують, а лікарі не лікують. Куди гірше, що негідники, покликані забезпечити нам все це, публічно омивають руки і не червоніють. Держава, не здатна піклуватися про здоров'я, зайнятість, культуру і життя своїх громадян, розписується в своїй безпорадності. Уряд дуже зайнятий. Він переконує себе і інших в тому, що країна процвітає. Хто хоче відчувати себе в безпеці, може найняти охорону, кому необхідне лікування, хай лягає в приватну клініку або їде на курорт. Кому не подобається, коли підпалюють аптеки і висаджують в повітря  контори, хай емігрує. А той, кому нічим платити і нікуди їхати, хай піде і втопиться у річці глибокій.

Хоч би вони знизили податки, друже. Або, хай їм грець, дозволили носити з собою обрізи, щоб битися з бандитами на рівних. Але ж ні. Вони визнають своє безсилля, а самі продовжують пити твою кров і морочити тобі голову віртуальною Іспанією, якої ніколи не існувало насправді, і політично коректною нісенітницею, з громадянами і громадянками, клієнтами і клієнтками і так далі, неначе приймають нас за ідіотів і ідіоток. Твій старий друг Альварес де Мансано, якого ти так високо цінуєш, і моя мерша Картахени зі всіма своїми заступниками - всього лише найбільш яскраві втілення зарозумілості, некомпетентності і примітивності душевного ладу зграї виродків з різних політичних партій, що кинули нас напризволяще, на милість першого-ліпшого негідника. Тому я і прошу твоєї допомоги, адже ти король Редонди і маєш вагу в міжнародних кругах. Можливо, у тебе щось вийде. Я на все згоден. Нашою зовнішньою політикою і так заправляють з Вашингтона, армії, як такої, не існує, а система внутрішньої безпеки ледве стоїть на ногах (хоча, баскська поліція, не буду сперечатись - одне з кращих поліцейських управлінь в галактиці). Пора кликати янкі. Покінчимо одним махом зі всією цією нісенітницею і хай нас колонізують, або захоплять, або всиновлять як незаконних дітей. Не має значення, Штати чи Сполучене Королівство, якщо воно досі так називається. На щастя існує немало прецедентів: Пуерто-Ріко, Каліфорнія, Гібралтар, Менорка, Мур, Велінгтон і так далі. Хай нашою економікою і політикою займається Америка, така люба нашій Народній партії, хай нами керує Буш, хай наше кіно знімають в Голлівуді, армія підкоряється Пентагону або британському генеральному штабу, флот Її Величності захищає наші територіальні води, а вулиці патрулюють гібралтарські поліцейські. Все ж краще, аніж годувати цей набрід, який відмовляється виконувати свої обов'язки та ще і прямо про це заявляє. Цю банду пройдисвітів. І пройдисвіток.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
25 січня
logo
logo

Міа Кіршнер (47)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru