Артуро Перес-Реверте: В обіймах податків

arturo-peres-reverteНічого особливого. Просто гортаючи Офіційний урядовий бюлетень, або ОПБ, як його називають, я наштовхнувся на численну кількість сторінок, що були названі "Індекси". Під документом стояв підпис: король Хуан Карлос - і нижче, маленькими літерами: Хосе Маріа Аснар Лопес. І тут я сказав собі: ага! увага і ще раз увага! Оголошуються загальні збори пастухів з приводу смерті корови. Схоже, наші друзі з уряду припасли для нас новий податок, або мито, або повинність, або, якщо відкинути евфемізми, знайшли новий спосіб прибрати до рук наш грошики. Цікаво, під яким приводом рідний уряд спробує витягнути з нас гроші цього разу. Минулого разу він знаходив кошти для фінансування більшого числа весіль в Севільї. Тепер можна ввести податок на позіхання в громадських місцях, накласти податок на лосось або гарненьких жінок. На виручені кошти можна заплатити Хуліо Агніті пенсію авансом відразу за все життя. А то він ще чого доброго почне писати спогади, з яких нарешті стане зрозуміло, чому лівий рух так схожий на китайський театр Маноліти Чен. Я вже і назву для його мемуарів придумав: "Від спалених монастирів до Пакту Естельї".

Проте обійшлося. Вчитавшись, я зрозумів, що мова йде не про нові податки, а лише про приведення в систему тих, що вже існують. Спробую коротко ознайомити вас з основними положеннями статті. Її початок мене, відверто кажучи, трохи насторожив. Перший абзац був не дуже обнадійливим. В ньому писалось, що податки стягуються з фізичних осіб, тобто нас з вами, у випадку, "якщо трудова діяльність, якою зайнята особа, не носить добровільного характеру і якщо заробіток і власність особи є необхідними для її існування і участі в житті суспільства". Що ж, принаймні, мене не примушують платити за те, що є для мого існування зайвим. Вже щось.

Подивимося. Є податок на відправлення поштою сертифікатів і паспортів, податок на щеплення для туристів, збір розміром в п'ять тисяч песет за зміну клички чистокровного коня. Передбачена сертифікація магнітних компасів. Щоб стрілка вказувала на північ, а не на захід, або, скажімо, південний схід. Це обійдеться в тисячу п'ятсот песет. Втім, якщо ширина стрілки перевищує сто міліметрів, плата автоматично зростає до тисячі восьмисот. Що стосується немагнітних стрілок, котрі вказують куди заманеться, то вони не оподатковуються. Все правильно. Держава тисне на нас, але не душить.

Йдемо далі. Є податок на хімічний аналіз м'яса. Зверніть увагу, сума залежить від того, який метод ви використовуєте: хроматичний або флюоресцентний. Що ж, це логічно. Мене дивує інше. Виявляється, існує податок на установку "вентиляційних люків, вхідних дверей і інших конструкцій, розташованих на землі або під землею і які слугують для входу в будівлю, вентиляцію і освітлення". Ні, в тому, що уряд мріє стягувати з нас податок на дихання, я ніколи не сумнівався. Не зовсім зрозуміло, чому пороги, які на декілька дюймів підносяться над землею, вільні від податків.

Ця обмовка залишається на совісті редактора. Мабуть, цей в усіх відношеннях гідний службовець був дуже незадоволений, коли начальник відірвав його від кави з тістечками: "Ромералес, подивиться, що там у нас з податками". Цікаво, що ще приготував для нас поважний редактор. Є податок на розпалювання і гасіння вогнищ, "на збір водоростей і/або саргасо" (побий грім Ромералеса!), на відвідини лікарень і перебування в них, а ще - "на знищення комах, гризунів і шкідливих для здоров'я людини мікроорганізмів, проведене як в приватних житлах, так і в громадських місцях". Схоже, в цей момент Ромералес зовсім втратив страх божий. У наступному абзаці як об'єкт оподаткування згадуються "перебування в будинках старих і дитячих садках, а також відвідини бібліотек, музеїв, культурних і історичних пам'ятників". Перечитавши цей абзац, Ромералес вдоволено потер руки і з садистською усмішкою додав: "А крім того, користування цвинтарями, транспортування тіл і інші ритуальні послуги, збір, переробка і знищення твердих відходів, прокладення електричного кабелю і очищення каналізаційних колодязів". Все правильно, адже нам обіцяли стягувати податки тільки за те, що для нас життєво необхідне. Саме в цьому Ромералес прагне переконати нас з такою завзятістю. Так і бачу, як він підраховує, загинаючи пальці: "Нумо, нумо! Що там ще для них життєво необхідно?". Про податки на надлишки шахрай Ромералес розповсюджуватися не став.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru