Артуро Перес-Реверте: Анхель

arturo-peres-reverte Дочка Анхеля одружилася. Анхель був дуже гордий, носив квітку в петлиці і розсаджував гостей за банкетним столом. Наречений виявився славним хлопцем, трудягою, з тих, кого і тещі обожнюють, і тесті завжди пригощають тютюном. Наречена була дочкою одного з моїх найкращих друзів, злочинця, що розкаявся і тепер чесно працює в охоронній фірмі, - уявіть лишень! - і зводить кінці з кінцями на двадцять тисяч дуро в місяць. За своє життя Анхель встиг побувати кишеньковим злодієм, нещасливим боксером, дрібним шахраєм, крупним аферистом. Він віртуозно вправлявся з наперстками і користувався незмінною пошаною злодійської аристократії свого кварталу. Його знали як людину тямущу і чесну, з тих, хто ніколи не підводить друзів і ніколи не принижує ворогів, якими б виродками вони не були.

Я познайомився з Анхелем п'ятнадцять років тому. Мені знадобився експерт в злодійській справі - для роботи, зрозуміло. Знайомі рекомендували Анхеля як кращого в своїй професії. Незабаром ми уклали з ним джентльменську угоду. Потім було багато пива, багато барів, багато розмов, і в результаті на радіо з'явилася програма "Закон вулиць" із запаморочливим Маноло в ролі ведучого. Вона була нагороджена премією Ондас і виходила в ефір п'ять чудових років, поки новий директор студії Дієго Карседо, відомий захисник цивільних свобод і демократ до глибини душі, не закрив її найпідступнішим чином.

Анхель чудово виглядав в ролі батька нареченої - із зламаним носом і уважними темними очима, які дивляться на тебе не відриваючись, ніби вивчаючи підручник. Підручників у Анхеля зроду не бувало - його вчителями були вулиці та вірні товариші. Тому він і став таким, який є - міцним і тямущим. Анхель - мій приятель, мій колега, мій друг. Я писав з нього Молодця з Мантелете з роману "Шкіра для барабана". І ось він дзвонить мені і каже: "Слухай, друг, моя дочка одружуэться, і я буду з біса радий бачити тебе на весіллі. Якщо мені доведеться встати з-за весільного столу, щоб поступитися тобі місцем, я встану". Я був гордий і щасливий. Я пішов на весілля у піджаку кольору морської хвилі і при краватці. Всі запрошені були гідними людьми, друзями і родичами нареченого чи нинішніми товаришами по службі батька нареченої. Ми трохи поговорили про минуле. Здоровенний Патільяс запропонував мені тютюну, вибачившись за те, що палить таке лайно. Коли йдеш у відставку з вулиці, доводиться економити на цигарках. Мельяо, який теж давно не був у поліцейській ділянці, розповідав про ті часи, коли він, Патільяс і Анхель були молодими. Вони їздили на фієсту до Севільї і в Памплону на свято Святого Ферміна, а влітку на Ібіцу, обчищати туристів, і робили за ніч, коли видавалася хороша гулянка, по двісті песет. Потім була святкова вечеря, музика і танці, Анхель танцював пасадобль з названою матір'ю. А потім ми відійшли вбік, щоб подивитися на гостей, покурити і поговорити про старі часи. Я побажав Анхелю тридцять онуків, таких же тямущих, як він, і сказав, що готовий стати хрещеним батьком тридцять разів. А ще побажав йому жити довго і побачити народження всіх тридцяти.

З колишньої команди радіостанції на весіллі був один я. Анхель запросив всіх, але з часом люди змінюються, у них повно власних справ. Наш приятель Маноло тепер зірка телеекрану. Анхель не ображається на нього, адже у Маноло вистачає проблем, і має справу тепер зовсім з іншою публікою. А Мар Ракамонде виїхав кудись готувати репортаж. Інші загубилися десь на перехрестях життя - як Рут, якій одного прекрасного дня набридло виконувати розпорядження сеньйорів зі студії, і вона вирушила у своїй міні-спідниці робити кар'єру. З того часу її слід загубився. А Хуан, маленький, білявий і міцний, Хуан зі своїм старим велосипедом, завжди в білосніжних сорочках, відпрасованих і накрохмалених його дружиною. Де він зараз? Невідомо.

Я палив, потягував джин з тоніком і дивився на Анхеля. Посміхався йому, а він підморгував, підкорившись долі: що поробиш, друг, таке життя. А про себе я думав: "Як же тобі пощастило, Артурін! Така людина, як Анхель, запросила тебе на весілля своєї дочки і називає своїм другом".

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru