Артуро Перес-Реверте: Ми, як і раніше, виродки

arturoperesreverteПовірте, я боровся з собою все літо. Щоб написати цю замітку, довелося прикласти титанічні зусилля. «Тільки не цього року, — повторював я щодня. — Цього літа я всупереч традиції, писатиму про щось інше». Ось хоч би й про Маріасе. Цей англійський собака вирушив у відпустку на свій обожнюваний Туманний Альбіон і надіслав мені листа з Нельсоном на марці. Цього разу щодного слова про пляжні наряди, вирішив я. Жодної статті на зразок тієї торішньої, під назвою «Ми виродки». Жодного образливого слова про моду. А то розгнівані читачі знову завалять мене листами. Терпіння, Артурін. Будь терплячий і милосердний. В решті решт, подивися на себе в дзеркало. Дай же спокій їм, нарешті. Нехай собі носять, що завгодно.

Та все ж я так не можу! Я намагався, але нічого не вийшло. Присягаюся жезлом Оттокара, все минуле літо я був сповнений найдобріших намірів і намагався побачити позитивні сторони. Прогулюючись ринком у курортній зоні, я був готовий розцілувати кожного стрічного прямо в губи, захоплюючись їх майками, строкатими бермудами та кислотних кольорів боді. Господь свідок, я виходив з будинку з найблагороднішими намірами і доброзичливою усмішкою на вустах, як у Серхіо і Естібалеса. То не страшно, що з нею я був схожий на недоумкуватого. Зате я був готовий полюбити все людство. Я налаштовувався на конструктивний діалог. Я був толерантним, аж ледь не нудним. Але я не витримав. Дуже старався і не зміг.

Адже був час, коли люди одягалися відповідно до свого зовнішнього і внутрішнього вигляду, слідуючи власному смаку і вихованню. Тепер смаки, внутрішній світ і навіть зовнішній вигляд залежать від моди, а вихованням займаються журнали і телевізор. Посередність стала нормою, критерії відбору зникли, і будь-яка річ підходить всім і кожному. Можна подумати, що людям роздають однаковий одяг. Найсумніше, що вони обирають потворність цілком усвідомлено. Можна закластися, що перш ніж вийти на вулицю у своєму нестерпно жахливому одіянні, наші модники довго крутяться перед люстром. Актуальні нині простота і недбалість фальшиві, як усмішка мого приятеля Солани. Спека виправдовує абсолютно немислимі ідеї. Цього літа мені довелося зустріти жахливих чудовисьок, яких я вважав за краще б ніколи не бачити. Сюрреалістичні гібриди «Бігаючого по лезу бритви» і «Серця тьми». Божевільні комбінації фасонів і квітів. Я бачив кюлоти у поєднанні з сорочкою «поло», прикрашеною написом «Кубок Америки», матроські черевики у поєднанні зі смугастими штанами по коліна і волохатими литками, що надовго позбавили мене апетиту. Я бачив дівчину в купальнику і коротенькому парео на головній вулиці міста, розташованій в п'ятдесяти кілометрах від морського узбережжя. Я бачив юних реперів у черевиках з червоними рефлекторами, за якими плакали «АК-47» неонацистів з Ілінойса. Я бачив убілених сивиною шляхетних людей похилого віку, які пройшли Громадянську війну чесно працювали і тепер виховують онуків, що вийшли на прогулянку у квітчастих бермудах і майках з далматинцями. Я бачив юних створінь, суцільно вкритих татуюваннями. Я бачив чоловіків, які відчайдушно пишалися своїми дружинами, вирядженими, як повії. Я бачив дев'яностокілограмових слоних у штанцях-стретч і облягаючих топіках. Затягнуті в них гори сала могли б зробити цих пані бажаною здобиччю команди китобоїв. Я бачив персонажів, що втекли з острова доктора Моро.

Як і минулого року, я вважаю своїм обов'язком заявити, що не одні ми такі потворні. Наша потворність — щось більше, ніж витрати занадто спекотного літа. У нім немає злого наміру. Від нього немає порятунку. І — найбезглуздіше — за нього не потрібно сплачувати всю суму.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru