Артуро Перес-Реверте: Вони вже майже зрозуміли

Поспішиш - людей насмішиш. Тільки зараз кваліфіковані фахівці підрахували, що від початку цьго століття до 2050 року населення Іспанії скоротиться на вісім з гаком мільйонів чоловік і ми перетворимося на найстарішу націю на планеті: нам забезпечена майже повна відсутність маленьких дітей і засилля людей похилого віку. А зараз уявіть собі, що з 1951 року, коли народився автор цих рядків, населення Марокко зросло втричі. Отже, ще через півстоліття наших сусідів буде більше на 60 відсотків. На стільки ж відсотків збільшиться їх бажання хоч іноді нормально харчуватися. Демографічної картини, яка складеться на той час в нашій країні, я вважав за краще б ніколи не побачити, хоч би тому, що мене жахає перспектива дожити до так похилого віку. Не хотілося б застати той час, коли нікому буде ані працювати, ані заробляти на пенсії, охорона здоров'я перетвориться на повний безлад, в музичних телеконкурсах виступатимуть одні старигані, що танцюють, як Джорджі Ден, в будинках для людей похилого віку не залишиться вільних місць, кожен третій ходитиме з простатитом в останній стадії і зондом в сечовому міхурі, а на зупинках стануть говорити про ревматизм, артроз, хворобу Паркінсона і про те, який же він сучий син, цей мій нащадок, навіть відвідати не заходить, тварюка невдячна.

Проблема, як завжди, в тому, що винних на той час теж не залишиться. Ні тих, хто готовий на будь-яку аферу, щоб зібрати наші голоси, ні тих, хто пальцем не поворушив для порятунку нашого майбутнього. Хто зважиться мати дітей в країні, де банки смокчуть кров своїх вкладників до останньої краплі, нікому не потрібні університети щороку випльовують мільйони безробітних без щонайменших перспектив, де для збору овочів потрібно підписувати контракт з еквадорськими адвокатами, а для того, щоб полагодити кран, доводиться викликати польського інженера; де панує жахливе безробіття, але вдень з ліхтарем не знайдеш білого каменяря, де кожен хоче працювати не більше трьох днів на тиждень і загрібати величезні гроші, а ще краще - влаштуватися де-небудь в профспілку.

В принципі, якщо Іспанія відправиться до пекла, я не дуже перейматимуся. Ми цілковито це заслужили. Коли наші діти усвідомлюють, в якому стані їм дісталася країна, залишиться одне з двох: або лити сльози і проклинати недалекоглядних батьків, або взятися за розум і щось з цим робити. Щоб виправити становище, їм скоріше за все доведеться на певних підставах, але без всяких обмежень, відкрити країну для іммігрантів. Вони не тільки нам не зашкодять. Вони нас врятують. Нашим онукам доведеться, хочеш не хочеш, прийняти всіх цих африканців, маврів, латіносів, українців, що тягнуться в пошуках щастя в цю гнилу, жорстоку і нікчемну державу. Поступово вони змішаються з нашими онуками, і в Іспанії з'являться поліцейські-негри, клерки-мексиканці, військові-маври, як і в інших країнах. Щось ми втратимо, а в чомусь неодмінно виграємо. Але Іспанія, яка, що б там не говорили фанатики, завжди була гостинною землею, отримає нові сили, аби існувати і розвиватися. Наші онуки зійдуться з африканцями і туарегами, правнучки будуть синьоокими мулатками з гнучкими колумбійськими тілами, такими, що англійські туристи, повернувшись до себе в Манчестер, стануть, як божевільні, кидатися на своїх Дженніфер, щоб взяти реванш. А все ці Еріберто, Ехібари, Ферусоли та інші ревнителі расової чистоти за зразком села Астерікса можуть відправлятися під три чорти. Подобається їм чи ні, але одного прекрасного дня їх Аноа дізнається, що вагітна від свого нареченого-перуанця, а Хайме Луіс назве свою онучку Монсеррат Мустафа Мбонго. А подавати їм судно в будинку для людей похилого віку вже точно буде араб. Ось йому хай і розповідають про методи лінгвістичного занурення. Подивимося, чи стане він слухати.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
25 січня
logo
logo

Міа Кіршнер (47)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru