Артуро Перес-Реверте: Продаванті й Покупанті

Ви, мабуть, подумали, що я нарешті вирішив звернутися до питань моди. Що ж, в якійсь мірі ви маєте рацію. Навіть більше того, ви абсолютно вірно подумали. Якщо коли-небудь відбудеться Нюрнберзький процес над вбивцями іспанської культури, представники світу гламуру і моди повинні зайняти місце на лаві підсудних поруч з Хав'єром Соланою, Марравалем, Марчесі та іншими винуватцями ідіотизму, котрий твориться навколо. До стінки треба б поставити творців сучасного стилю. Згідно старого юридичного принципу, особа, яка отримала вигоду із злочину, є зловмисником. Або щось на зразок цього.

Останній крик моди - жіноподібний чоловік. Погортайте недільні видання і ви переконаєтеся, що я маю рацію. Більшість будинків моди обрали за стратегію поступове руйнування традиційного образу мачо. Як то кажуть, шерше ля фам. Зізнаюся, один з подібних моделей трохи не довів мене до нервового зриву. Уявіть собі хлопця, який все життя наслідує Рассела Кроу чи Шона Коннері. Носить триденну щетину і робить татуювання на плечі. Щось штибу «Крутіше за Картахену немає!» чи «Мамо, я народився тобі на горе». І навіть написав книгу про суворого моряка. Витратив все життя на те, щоб уславитися справжнім мачо, відважним піратом, улюбленцем дівчат і таке інше. І ось, одного чудового ранку, за сніданком, відкриваєш журнал і натикаєшся на рекламу чоловічого парфуму з моряком в смугастій маєчці і білій безкозирці, з татуюванням у вигляді сердечка і капризно закопиленими губками. Невідомо звідки він узявся, але вже точно не з підрозділу «Морських Левів». Треба ж таке, до чого докотилися ці хлопці, думаєш ти. Не може бути, щоб зараз таке носили. І, звісно, помиляєшся.

Ти не віриш своїм очам і починаєш підозрювати у себе серйозний розумовий розлад. В паніці біжиш до найближчого кіоску і купуєш усі журнали підряд. Що ж, принаймні з головою у тебе все гаразд. Кальвет Клін бачить сучасного чоловіка ефебом в рожевій сорочці з вирізом до пупка. Герой Верба Інпотанта - немічний блондин в грайливій позі - одна рука на стегні, іншою він поправляє волосся. Колекцію Чезаре Кабанетті представляє голий хлопець з рідкою борідкою і млосним поглядом: я чекаю на тебе, Маноло. У Меріно - той же самий тип, тільки в светрі. У Моськіно Розірвано - чепурун з величезним хрестом на грудях. У Дольче Уваліні - ще один блондинчик зі стрічкою у волоссі і шкіряним фалосом між ніг. У Продаванті й Покупанті - пара млявих довговолосих андрогінів. Досить одного погляду, щоб зрозуміти, якого роду товар вони продають і купують. Інші в тому ж стилі. Тутті, як кажуть в столиці моди. Нарешті тобі вдається виявити недільний додаток, в якому для відсталих пояснюють, що модою цікавляться переважно жінки і гомосексуалісти, що в Європі гомосексуалісти відвідують магазини одягу значно частіше, аніж чоловіки з традиційною орієнтацією, і що, коли вірити психологам та іншим фальшивим фахівцям, образ мачо політично некоректний, негативний і взагалі застарілий.

Порятунку немає. Протистояти демагогії і кон'юнктурним соціальним теоріям неможливо. Яка різниця, гомосесуаліст ти чи ні, якщо жінки і навіть геї віддають перевагу кучерявим хлопчикам, схожим на Ді Капріо, і нарядам кольору фуксії. Краще перевдягнутися «блакитним», аніж набути слави брутального мачо. Доведеться зробити зачіску а-ля Маноло Ескобар, обзавестися сорочкою фасону «феєчка» , спалити костюм, в якому ти сяяв на сцені в спектаклі «Бистрина-2» і, доповнивши актуальний вигляд брюками з тонкої шкіри, відправитися до бару «У Лоли», щоб елегантно розвалитися на стійці з цигаркою в руці, як модель Олів'є Утомілоса, і млосно потягувати коктейль, погладжуючи ніжку келиху. Боюся тільки, що Лола, красуня-квартеронка, котра приклеїла на касовий апарат фото Харрісона Форда, презирливо гмикне і покрутить пальцем біля скроні: «Ти зовсім з глузду з'їхав, чи як?»

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
25 січня
logo
logo

Міа Кіршнер (47)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru