Артуро Перес-Реверте: Продаванті й Покупанті

Ви, мабуть, подумали, що я нарешті вирішив звернутися до питань моди. Що ж, в якійсь мірі ви маєте рацію. Навіть більше того, ви абсолютно вірно подумали. Якщо коли-небудь відбудеться Нюрнберзький процес над вбивцями іспанської культури, представники світу гламуру і моди повинні зайняти місце на лаві підсудних поруч з Хав'єром Соланою, Марравалем, Марчесі та іншими винуватцями ідіотизму, котрий твориться навколо. До стінки треба б поставити творців сучасного стилю. Згідно старого юридичного принципу, особа, яка отримала вигоду із злочину, є зловмисником. Або щось на зразок цього.

Останній крик моди - жіноподібний чоловік. Погортайте недільні видання і ви переконаєтеся, що я маю рацію. Більшість будинків моди обрали за стратегію поступове руйнування традиційного образу мачо. Як то кажуть, шерше ля фам. Зізнаюся, один з подібних моделей трохи не довів мене до нервового зриву. Уявіть собі хлопця, який все життя наслідує Рассела Кроу чи Шона Коннері. Носить триденну щетину і робить татуювання на плечі. Щось штибу «Крутіше за Картахену немає!» чи «Мамо, я народився тобі на горе». І навіть написав книгу про суворого моряка. Витратив все життя на те, щоб уславитися справжнім мачо, відважним піратом, улюбленцем дівчат і таке інше. І ось, одного чудового ранку, за сніданком, відкриваєш журнал і натикаєшся на рекламу чоловічого парфуму з моряком в смугастій маєчці і білій безкозирці, з татуюванням у вигляді сердечка і капризно закопиленими губками. Невідомо звідки він узявся, але вже точно не з підрозділу «Морських Левів». Треба ж таке, до чого докотилися ці хлопці, думаєш ти. Не може бути, щоб зараз таке носили. І, звісно, помиляєшся.

Ти не віриш своїм очам і починаєш підозрювати у себе серйозний розумовий розлад. В паніці біжиш до найближчого кіоску і купуєш усі журнали підряд. Що ж, принаймні з головою у тебе все гаразд. Кальвет Клін бачить сучасного чоловіка ефебом в рожевій сорочці з вирізом до пупка. Герой Верба Інпотанта - немічний блондин в грайливій позі - одна рука на стегні, іншою він поправляє волосся. Колекцію Чезаре Кабанетті представляє голий хлопець з рідкою борідкою і млосним поглядом: я чекаю на тебе, Маноло. У Меріно - той же самий тип, тільки в светрі. У Моськіно Розірвано - чепурун з величезним хрестом на грудях. У Дольче Уваліні - ще один блондинчик зі стрічкою у волоссі і шкіряним фалосом між ніг. У Продаванті й Покупанті - пара млявих довговолосих андрогінів. Досить одного погляду, щоб зрозуміти, якого роду товар вони продають і купують. Інші в тому ж стилі. Тутті, як кажуть в столиці моди. Нарешті тобі вдається виявити недільний додаток, в якому для відсталих пояснюють, що модою цікавляться переважно жінки і гомосексуалісти, що в Європі гомосексуалісти відвідують магазини одягу значно частіше, аніж чоловіки з традиційною орієнтацією, і що, коли вірити психологам та іншим фальшивим фахівцям, образ мачо політично некоректний, негативний і взагалі застарілий.

Порятунку немає. Протистояти демагогії і кон'юнктурним соціальним теоріям неможливо. Яка різниця, гомосесуаліст ти чи ні, якщо жінки і навіть геї віддають перевагу кучерявим хлопчикам, схожим на Ді Капріо, і нарядам кольору фуксії. Краще перевдягнутися «блакитним», аніж набути слави брутального мачо. Доведеться зробити зачіску а-ля Маноло Ескобар, обзавестися сорочкою фасону «феєчка» , спалити костюм, в якому ти сяяв на сцені в спектаклі «Бистрина-2» і, доповнивши актуальний вигляд брюками з тонкої шкіри, відправитися до бару «У Лоли», щоб елегантно розвалитися на стійці з цигаркою в руці, як модель Олів'є Утомілоса, і млосно потягувати коктейль, погладжуючи ніжку келиху. Боюся тільки, що Лола, красуня-квартеронка, котра приклеїла на касовий апарат фото Харрісона Форда, презирливо гмикне і покрутить пальцем біля скроні: «Ти зовсім з глузду з'їхав, чи як?»

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
13 серпня
logo
logo

Моріц Бляйбтрой (49)
logo
logo

Пол Грінграс (65)
logo
logo

Альфред Гічкок
(1899 - 1980)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru