Розлучення по-американськи (The Break-Up)
 
Режисер: Пейтон Рід
Сценарій: Джеремі Ґарелік, Джей Лавендер
Актори: Дженніфер Еністон, Вінс Вон, Джой Лорен Адамс, Джой Лорен Адамс, Коул Хаузер, Джон Фэроу, Джуді Девіс
Кінопрокатник в Україні: B&H
Виробництво студії: Mosaic Media Group (США)
Рейтинг (в США): PG-13
Прем'єра в Україні: 29.06.2006

Колись вони дуже кохали одне одного, а зараз - готові на крайнощі, щоб після розлучення залишитися в улюбленій квартирі, але невідомо хто в цьому змаганні переможе?..

Рецензія

Гері Гробовськи - чудовий хлопець, з ним весело, він уміє гарно забовтувати дівчат і любить веселий холостяцький відпочинок. А ще він працює в компанії "Три брати" з двома своїми братами, де влаштовує екскурсії по Чікаго, причому має славу найкращого гіда і люди записуються до нього за місяць заздалегідь. А Брук Мейєрс - чудова дівчина, вона працює в галереї "Мерілін Дін", і ходить з хлопцем в клітчастій кепці і шортах на бейсбол. Для такої красуні він, звичайно, невідповідна пара, тому Гері, одного разу зустрівшись з ними на матчі, застосовує все своє ораторське мистецтво і таки відбирає Брук у любителя кепок. Через рік вони вже є звичайною парою, що живе в цивільному браку в квартирі, придбаній в кредит. І, як це зазвичай і відбувається, при сумісному мешканні з'являються негативні моменти, невміння згладжувати які може призвести до повного краху осередок суспільства, що тільки-но зароджується.

Скажу одразу - фільм мені дуже сподобався. Ну скажіть, багато ви знаєте фільмів про розлучення, які не були б комедіями і при цьому були б дуже повчальні? Я таких не знаю. Навіть "Сімейка Роуз", яка за сюжетом дуже схожа, і де розходилася пара Дуґлас-Тернер (один з головних жартів картини - саме ці актори зображали пристрасну любов у "Романі з каменем" і потім у "Перлині Нілу"), зовні була комедією від початку й до кінця, не дивлячись на летальний кінець для обох.

З цим фільмом не так - спостерігати, як дві людини, що досі кохають одне одного, роблять великі і маленькі дурниці на шляху до розставання, дуже сумно. Тут дуже детально показано, як непоступливість і невміння йти назад заради кохання, помалу розчиняє почуття, як кислота. На перший погляд прості життєві дрібниці типу прохання допомогти в митті посуду після сімейного свята схрещуючись з давно відомими рисами чоловіків і жінок - егоцентрічность у одних і звичка говорити натяками у інших, можуть творити страшні речі, особливо коли додається небажання "миритися першим" і бажання вирішити проблему через крик і виливання один на одного накопиченої втоми і злості.

Всі, хто вже жив сімейним життям, я упевнений, упізнають ситуації, які тут зображені, а люди , які які уміють думати - ще й зроблять для себе певні висновки, якщо вони ще до того їх для себе не зробили.

Наша сім'я теж пройшла через щось подібне і я нескінченно вдячний дружині, що вона змогла піти на примирення першою, після чого ми на все життя уклали угоду - при щонайменшій незадоволеності іншим відразу про це говорити і далі обговорювати проблему разом. На жаль дуже багато людей до таких простих рішень не приходять, як і герої стрічки.

Ще один життєвий штрих - друзі кожного з головних героїв, які не заважають розриву, а навпаки, створюють всі умови щоб він відбувся якнайскоріше, вдаючи, що їх ніщо чуже не стосується. Хлопці завжди готові підставити другу кухоль пива і підтримати в позиції "всі жінки стерви", а дівчата - дати купу порад того ж рівня дурості, що і вчинки, які героїня вже зробила, тому трагічний для обох фінал не примушує себе чекати.И в этом еще один штрих жизненности фильма, за что ему еще один плюс. І в цьому ще один штрих життєвості фільму, за що йому ще одна зірочка :)

Майстерність режисера Пейтона Ріда зростає на очах - почавши з простенької підліткової комедії "Досягни успіху", продовживши комедією вже міцніше - "До біса любов", де навіть Рене Зелвеґер не викликала у мене звичайного роздратування, він у "Розлученні" вийшов на дуже високий рівень, зумівши показати сім'ю зсередини, якою вона є, а мимохідь ще й встигнувши на початку фільму проїхатися над деякими речами, які для нинішнього американця вже святі.

Також моя подяка Вінсу Вону за втілений образ простого хорошого хлопця, який іноді робить помилки. Але особлива вдячність Дженіфер Еністон - за всю її кар'єру я не пам'ятаю настільки сильної ролі. Можливо такому сплеску таланту допомогли особисті стосунки з Вінсом, що, як кажуть, зародилися у них під час створення фільму, але набагато ймовірніше, що це було наслідком зовсім недавнього розлучення цілком справжнього - з Бредом Піттом.

Ще хочеться відзначити Джуді Девіс, що зіграла Мерілін Дін - постарілу художницю з жорсткими замашками і добрим серцем, яка вважає за краще не збертати увагу на те, як знівечив її невблаганний час, а жити собі на втіху.

А також варто згадати Джастіна Лонга, що зіграв непередаваного колегу Брук з галереї - його "блакитний" образ просто прекрасний. Останній раз я його бачив п'ять років тому в посередньому (на жаль посередньому, не дивлячись на завдатки) фільмі жахів "Джиперс Кріперс", де він вже проявляв себе з непоганого боку.

Резюмуючи - рекомендую подивитися всім, хто планує або вже створив сім'ю. Причому разом з коханою половинкою. І хочу побажати всім терпіння і уваги один до одного.

Замість постскриптуму: не можу не відзначити чергові декілька ляпів, які встиг відмітити в перекладі фільму. По-перше, як вже згадувалося в оглядах, герої фільму не одружені, тому назва фільму не може перекладатися як "Розлучення", що вже ввело в оману деяких глядачів. По-друге - мінімум один раз загублено чудову гру слів, замість якої вийшла абсолютно незрозуміла для глядача плутанина, коли Гері називає капелу Шістнадцятою (Sixteenth Chapel), а не Сикстінською (Sistine Chapel).

і хто його знає, скільки їх було ще, що пригнічує...

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Ваш коментар:Розлучення по-амер... ...

Наберіть свій коментар нижче

(обов'язкове поле)

(обов'язкове поле)

Ваш email не буде опубліковано на сайті, він буде відомий лише адміністратору блога
Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru