Приозерне
Маленька місцинка, на яку витратили всього з півгодини - більше не було чого дивитися, хоча палац колись був неймовірно гарний.


Палац знаходиться в селі Приозерне, колишні Псари. Колись ними володів Юзеф Яблоновський, який звів там перший палац з дерева. Та всього за століття недовговічний матеріал зробив споруду непридатною для вживання, тож будівлю, яка вже встигла змінити чотирьох господарів, поки не потрапив до рук графа Станіслава Рея, точніше - до ручок його дружини Вільгеміни, яка наказала розібрати "халабуду" і збудувати нормальне, пристойне житло. Палац будували кілька років, довкола розбили великий парк. Що то вийшло за диво - можна побачити навіть зараз, попри його жалюгідний стан.


Аби потрапити до самого палацу, до самого села їхати не треба - десь за кілометр до нього є отакі ворота, біля яких можна залишати транспорт і далі йти пішки. На воротах ще досі прикріплено розклад недільної школи, яка тут колись розміщувалася - та це лише згадки, насправді ще в минулому році УПЦ КП, які свого часу передала палац держава, продала його з аукціону за жалюгідні 350 000 гривень. Стосовно нового власника у мене відомостей нема, але його нове надбання, вочевидь, цікавить мало - жодних ознак людської діяльності за останній рік нами помічено не було. Та й за часів УПЦ в ньому мало хто що робив - двері до нього зачинені, але через вікна видно, що вся будівля руйнується не лише ззовні, а й зсередини, за виключенням кількох кімнат правого крила, де зроблено "євроремонт" і встановлено металеві двері з хрестом. Якщо ж згадати, що за радянської влади в ньому був гуртожиток, божевільня і навіть свинарник - то стає зрозуміло весь його теперішній стан.


Від парку наразі лишились самі згадки - в ньому панують ящірки та вужі, все заросло бур'яном і лише дерева нагадують, що колись тут був порядок.


Може на світлинах видно не дуже добре - але всі три сторони "портику" згори прикрашені гербами - власники замку були ріднею для багатьох шляхетських родів Польщі. На жаль я впізнав лише Abdank, Pilawa і Trąby - якщо хтось знає інші, кажіть.


В цілому ж стан споруди залишає гнітюче враження - при тому, що за досить невеликої кількості грошей можна було б відреставрувати будівлю і зробити справжню красуню, в такому глухому місці це нікому не потрібно - тим паче, що будівля вже в приватних руках. Можливо новий господар бажає зекономити на роботах з розбирання і чекає, поки вона завалиться сама, щоб потім побудувати щось своє? Не знаю... Але чергову архітектурну пам'ятку Україна вже втратила де-юре, а скоро втратить і де-факто.
  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Ваш коментар:Приозерне ...

Наберіть свій коментар нижче

(обов'язкове поле)

(обов'язкове поле)

Ваш email не буде опубліковано на сайті, він буде відомий лише адміністратору блога
Іменинники
19 червня
logo
logo

Кетлін Тернер (67)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru