"Київська Русь", с. Копачів
Останні травневі свята ми провели на знаменитій вже реконструкції київського дитинця "Київська Русь", що в селі Копачів. Якщо хтось не знає, де це - Гуглмапс підкаже. Ота біла пляма в центрі - це і є містечко на етапі розбудови.

Не знаю, хто виступив ініціатором ідеї і її фінансує - а фінансування потрібне добряче, сам директор в інтерв"ю казав, що бюджет проекту перевищує 300 мільйонів доларів, та особисто мені, як любителю українських пам"яток, ця ідея не сподобалась одразу. Уявляєте, скільки фортець та палаців Західної України, яким по 500-1000 років і які зараз перетворюються на пил, можна було б відбудувати за такі гроші? Як я спілкувався з адміністрацією деяких з них - прикидаю, що десь півтора десятки, і це по мінімуму. Але наших "культурників" постійно кидає абсолютно в інші крайнощі - поки до наших пам"яток возять поляків та угорців, які скрушно хитають головами, дивлячись на руйнацію того, що у них на батьківщині проквітає, у нас то гепають десятки мільйонів доларів в Батурині у відбудову палацу, якого ніколи не існувало та фортеці, вигляду якої ніхто не знає, то закопують вже сотні мільйонів в чисте поле невідомого села(хоча підозрюю, що таке щастя звалилось йому на голову через сусіднє село з промовистою назвою Нові Безрадичі - це там, де дачка у нашого колишнього президента, великого любителя псевдо-старовини). Хоча якщо зауважити на постійні оголошення подяки за сприяння президенту чинному та ледь не всім його урядовцям, то виходить, що "благоє дєло" без особливих перешкод переплило від одного президента до іншого - виявляється у них не лише меморандуми та універсали спільні(до речі - Батурин та Арсенал теж ніхто не припиняв фінансувати).

Дежавю при прибутті лише посилилося - той же самий "новодєл" із забором зі свіжих колод, така сама проблема з паркуванням (маленька "офіційна" парковка розрахована максимум на півсотні автівок, тому сотні інших відвідувачів забили своїми сталевими конями дорогу за кілометр до воріт та на кілометр після). Коли ми підійшли до каси, то виявилось, що і цінова політика тут така сама - рука президента відчувається. Заздалегідь скажу - з того плану, який намальовано у них на сайті, наразі готове лише передмістя, яке на правій частині плану позначене, як "житлова забудова". Там розміщений лучний тир, ристалище, трибуна, сцена, туалет, "сувенірна вулиця" та майданчик половців: чотири юрти, в одній з яких діє експозиція робіт реконструкторів у вигляді десятка різних обладунків - від давньогрецького до давньоруського(до речі, фотографування в цьому мінімузеї платне - 10 грн) та план майбутнього містечка. Все інше поки що являє собою вирівняний майданчик з валами. Скільки б Ви дали за відвідання такої новобудови? 10, 20 гривень? Я розраховував максимум на 40 через бої реконструкторів - та коли ми приїхали, то з'ясувалося, що вхід на один день коштує удвічі більше моїх сподівань - 80 гривень. В такому ж стані перебував багато хто з черги, та назад вже ніхто не повертав - адже стільки проїхали, якось незручно повертатись ні з чим. Видно на це і був розрахунок. Тому якщо Ви вирішили відвідати місцину однією повною машиною, наприклад четверо дорослих та дитина - готуйте 370 гривень тільки за вхід. І зауважу - це за один день, а фестиваль триває три дні. Далі рахуйте самі.

Єдиний, хто справді на повну відпрацьовував свій робочий день - і були власне реконструктори. Бідні хлопці гамселили одне одного так, що аж мечі гнулися, причому колись один реконструктор казав мені, що на турнірах є правило по голові навмисне не бити - чи то він не на тих турнірах був, чи це якийсь був не такий, та метелили по головам сокирами так, що тільки дзвін стояв. В результаті лікарям "Бориса", які завідували безпекою, доводилось вибігати на поле щохвилини - то один, то інший воїн взагалі встати не міг. А от ведучі з них абсолютно препаскудні - краще б вони на себе цю роль не брали. Дівиця, яка вела все інше дійство, хоч і перебирала з пафосом, коли перелічувала Януковича, Толстоухова, Присяжнюка та інших видатних діячів України, та все ж хоч не запиналась і якусь інтонацію мала.

Вулиця сувенірних крамничок потішила виглядом та вибором - по-перше "робочі місця" торговців створені у вигляді таких собі трикутних яток-наметів, по-друге це був єдиний фестиваль, де я побачив в продажу мечі та ножі (кому цікаво - меч 600-800 грн, лук - 550-700). Був великий вибір бронзових прикрас, трохи глиняних та ганчіркових сувенірів, одна кузня та один гончарний станок. Ціни - десь удвічі більші за звичайні етнофестивалі. Поїсти - від 10 грн за борщ/куліш. В цілому, якщо його справді вигатять на всі 10 гектарів в такому вигляді, як заплановано, з п"ятьма церквами та десятьма музеями - то там справді має бути цікаво, і може навіть ціна за квиток того буде варта. Наразі ж, як на мене, це звичайний нецікавий новобуд, господарі якого не можуть адекватно скласти собі ціну.

На таких тваринках можна покататись при наявності бажання і грошей, а в тих наметах облаштовується персонал. Згодом на цьому місці будуть будинки і церкви.Знак праворуч ставиться штампиком на руку, якщо захочеться вийти за межі фортеці і потинятись.  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

На вхід мені зустрічались згадки 40 грн в звичайні вихідні, в будні вхід тільки за домовленістю з адміністрацією.
Все одно багато, оскільки поки що там просто нема на що дивитись. Добре, цього разу фестиваль був - а далі?
Та ще й намагаються зібрати грошей навіть в міні-музеях за фотографування.

Написав VJ,
Дата Вівторок, 25 травня 2010 Час 10:57

Файно! Хоча ціни явно завищені. Може у звичайні дні там дешевше?

Написав Оньдрѣи,
Дата Вівторок, 25 травня 2010 Час 10:50

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 2 Коментарі читачів )
Іменинники
1 грудня
logo
logo

Вуді Аллен (86)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru